Olej konopny jest powszechnie ceniony, ponieważ znaleźć w nim można od kilku do kilkudziesięciu procent leczniczego kannabidiolu (CBD). Ta substancja jest wytwarzana tylko przez konopie, toteż nie ma innego źródła, z którego można, by ją pozyskać.

Zakup kapsułek z olejem CBD

kapsułki konopneKonopie to rośliny niezwykłe, a wykorzystywanie ich w celach terapeutycznych ma swoje korzenie w starożytności. Bowiem towarzyszą one człowiekowi od zarania dziejów i dość szybko nauczono się wytwarzać z nich liny, powrozy, czy też prymitywne tekstylia. Równolegle stosowano je także jako lek na wiele chorób, a także w różnego rodzaju obrzędach rytualnych. Dziś, dzięki rozwojowi genetyki, bardzo łatwo jest uszlachetniać rośliny i właśnie skutkiem takiego działania jest stworzenie odmian CBD. Charakteryzuje je nie tylko fakt, że wytwarzają znacznie więcej tej substancji czynnej niż zwykłe konopie, ale także bardzo niski poziom psychoaktywnego; odurzającego i uzależniającego, tetrahydrokannabinolu (THC). Dzięki temu ich stosowanie jest w pełni bezpieczne jak również legalne. Olej można przyjmować nie tylko w postaci zawiesiny, bowiem do wyboru mamy także kapsułki konopne. Na ich zakup zwykle decydują się osoby, które nie lubią smaku oleju, jak również te, które nie lubią pamiętać o przyjmowaniu lekarstw kilka razy dziennie. A z kapsułkami konopnymi kłopotów nie ma, albowiem wystarczy zażyć jedną na dobę, oczywiście najlepiej na pusty żołądek, albowiem wówczas, CBD, zostanie optymalnie zagospodarowane.

Firmowe kapsułki konopne sprzedawane są najczęściej w blistrach liczących dwadzieścia lub trzydzieści sztuk, jednak znajdziemy też producentów, którzy sprzedają je w plastikowych słoiczkach zawierających ich nawet sto-sto pięćdziesiąt. Natomiast najtańsze z nich to koszt około 25-35 złotych.