Odpowiednio dobrane buty mają duży wpływ na nasze dzieci, a przede wszystkim na ich zdrowie. To właśnie najmłodsze pociechy są najbardziej narażone za zniekształcenia stopy i inne problemy zdrowotne w przyszłości. Obuwie należy dobierać starannie i w odpowiednich sklepach z profilaktycznymi produktami.

Które sandałki chłopięce Emel mam wybrać?

sandały chłopięce EmelDobrze dobrane sandały uchronią przed wieloma defektami i chorobami stóp. Za ciasne buciki mogą tamować dopływ krwi, co później skutkuje modzelami skórnymi. Z kolej za duże mogą uwierać i ocierać stopy. Ważne jest aby podeszwa i zapiętek były sztywne, wymodeluje to odpowiednio małą stópkę i uchroni przed płaskostopiem. Tego typu deformacja może prowadzić między innymi do uciążliwego bólu stóp, łydek a nawet kręgosłupa. Zniekształcona stopa utrudnia chodzenie i wszelkie aktywności sportowe. Dla przykładu sandały chłopięce Emel, pomimo iż są to buty otwarte zawsze posiadają sztywny zapiętek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału z którego wykonany jest sandałek. Unikajmy sztucznych tkanin ponieważ nie przepuszczają one powietrza co powoduje nad potliwość a w skrajnych przypadkach nawet grzybice. Higiena stóp jest tak samo ważna jak każdej innej części ciała. Oczywiste jest, iż buty muszą być dobrane zgodnie z rozmiarem. Nie jest to łatwe w przypadku najmłodszych, jednak zawsze można poprosić o fachową pomoc, obsługi sklepu. Sandały nie mogą być ani za duże ani za małe. Na koniec warto zwrócić uwagę czy na produkcie nie występują jakieś defekty ogólne, zgrubienia czy przetarcia.

Fachowa wiedza może uchronić Twoje dziecko przed defektami stóp a nawet kręgosłupa. Dbajmy o pociechy w każdym aspekcie życia, szczęśliwe dziecko to dziecko aktywne. Nie zabierajmy komfortu i przyjemności z zabaw na dworze, lekcji wychowania fizycznego czy uprawiania sportów. Dobrze dobrane sandałki to tak nie wiele a jednocześnie tak wiele.