Jak wyczyścić rękawice bramkarskie? To pytanie często zadają sobie i ekspertom początkujący bramkarze, którzy właśnie zakupili swoje wymarzone rękawice bramkarskie Giga Grip. Jeszcze przed pierwszym użyciem, gdy tylko wyjmiemy je z opakowania i jeszcze pachną nowością, powinniśmy wykonać pierwsze czyszczenie tuż po usunięciu z powierzchni pianki folii zabezpieczającej.

Czyścimy rękawice bramkarskie

bramkarzWarto przemyć je w letniej wodzie, by pozbyć się kurzu i pyłu, który zabrudził lateks już podczas procesu produkcji lub resztek mydła produkcyjnego. Dokładne wypłukanie w wodzie spowoduje, że pianka odetchnie, podniesie się i stanie się sprężysta. Nie należy bać się kiedy lateks delikatnie zżółknie, bowiem jest to naturalna reakcja jeśli w składzie mieszanki znajduje się duża zawartość naturalnego lateksu. Po użyciu na boisku należy rękawice zdjąć z dłoni, ale warto zrobić to delikatnie, a nie na siłę, żeby nie narażać szwów na dodatkowe naprężenia lub zwyczajnie ich nie rozerwać. Brudne rękawice bramkarskie należy jak najszybciej wyprać lub chociaż wypłukać, by zabrudzenia na piance nie wyschły, Domyślam się, że w niektórych sytuacjach może być to utrudnione ze względu na przykład na mecz na wyjeździe, istnieje presja czasu by jak najszybciej opuścić obiekt. Po powrocie do domu koniecznie należy , jak najszybciej wyjąć i zamoczyć jej w letniej wodzie. W zależności od dostępności możemy dodać do wody nieco detergentu do mycia rękawic lub płynu do kąpieli, a następnie zostawiamy je na ok. 2 godziny. Do prania używamy zaleconego przez producenta środka lub robimy to za pomocą zwykłego mydła. Odpada natomiast opcja prania w pralce – rękawice pierzemy tylko i wyłącznie ręcznie i nie stosujemy do tego proszku, które z powodu swojego agresywnego działania mógłby uszkodzić piankę. Tego jak prać ręcznie opisywać nie będę, bo chyba wszyscy wiedzą jak należy to robić.

Kolejnym krokiem jest dokładne wypłukanie , podczas którego za każdym razem dolewamy zimniejszej wody niż poprzednim razem. Suszenia dokonujemy tylko w zacienionych miejscach gdyż pozostawianie ich na słońcu może doprowadzić do uszkodzeń pianki i obniżenia jej trwałości. Najlepiej zawiesić je w przewiewnym pomieszczeniu na lince lub wieszaku.

Kategorie: Edukacja