Razem z mężem mieliśmy dość życia w naszym kraju. W końcu z dnia na dzień postanowiliśmy rzucić wszystko i zamieszkać w Niemczech. Mieliśmy nawet pomysł, jaką firmę tam założyć. W Niemczech mieszkała nasza rodzina i duże grono przyjaciół, dlatego wiedzieliśmy, że panuje tam bardzo duża luka na rynku, jeśli chodzi o tego typu usługi. Nie obawialiśmy się więc o brak pracy.

Sprawnie założyliśmy działalność w Niemczech

sprawne założenie działalności gospodarczej w niemczechDosłownie w ciągu miesiąca udało nam się sprawne założenie działalności gospodarczej w Niemczech. Okazało się, że formalności związane z założeniem tego typu firmy na terenie Niemiec są bardzo proste i można je z łatwością „ogarnąć” w bardzo krótkim czasie. Aby założyć działalność należy zebrać tylko kilka dokumentów takich jak zaświadczenie o zameldowaniu czy dokument potwierdzający, że nie byliśmy karani. Czasami trzeba jeszcze postarać się o uzyskanie zgody na prowadzenie działalności, jeśli dany biznes wymaga licencji bądź koncesji udzielonej przez urząd, ale nas ten aspekt nie dotyczył. Wszystkie dokumenty zanieśliśmy do urzędu i wypełniliśmy wnioski o możliwość zarejestrowania firmy i rozpoczęcia działalności. W ciągu kilku dni otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i mogliśmy zacząć pracować. Byliśmy bardzo ucieszeni. Teraz nie pozostało już nic innego, jak rozpocząć działalność. Musieliśmy tylko pamiętać o tym, aby dopełniać wszystkich formalności związanych z rozliczeniami.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że zgodnie z prawem obowiązującym w tym kraju, wszelkie dokumenty związane z prowadzeniem firmy musimy przechowywać nawet do dziesięciu lat po zamknięciu działalności. Wszystko więc kompletowaliśmy i umieszczaliśmy w odpowiednich segregatorach, żeby mieć pewność, że w razie kontroli wszystko będziemy mogli znaleźć.

Kategorie: Praca