W Polsce mamy wiele różnych sportowców, którzy zajmują się bardziej lub mniej ekstremalnymi sportami. Jakie jednak sporty dominują w tej grupie?

Gdzie jest dobre miejsce na sporty ekstremalne?

sporty ekstremalneMoim zdaniem, w naszym kraju z racji, że tory samochodowe są albo krótkie i nie spełniają żadnych wymagań większych niż na krajowe wyścigi. Dlatego właśnie wiele ludzi szuka sportów ekstremalnych, które będzie można wykonywać albo na tych malutkich torach albo na parkingach lub placach zamkniętych bądź też całkiem poza drogami. Jakie więc to sporty ekstremalne gdzie? Ano jednym z mocno usytuowanych sportów jest drifting, czyli jazda w poślizgu kontrolowanym. Z pewnością dyscyplina ta wchodzi między sporty ekstremalne. Może nie tak jak base jumping ale też. Drugą dyscypliną tego typu moim zdaniem jest stunt motocyklowy. Co to jest stunt? Jazda na jednym kole, różne wymyślne pozycje, palenie gumy czy również drift. Co do sportów tego typu to można jedynie dodać, że mamy bardzo dobre zaplecze żużlowe, co jest jakimś już pocieszeniem. Co do sportów ekstremalnych, to off road w Polsce również ma się dobrze. Naprawdę trzeba powiedzieć, że zawody off roadowe mają bardzo dużo zawodników. Samochody staniały, można nimi jeździć niemal na co dzień więc czemu nie (mówię, że niemal na co dzień, ponieważ spalają bardzo dużo paliwa). Po za tym coraz więcej osób uczy się skakać ze spadochronem, latać awionetkami, motolotniami itd. Moim zdaniem takie sporty mamy we krwi i tego się nie da wyplenić.

Podejmowanie ryzyka to coś, z czym nasze geny są zintegrowane. Można mówić wiele, ale potrzebę ryzyka ma każdy mężczyzna czy chłopiec i zostało to jeszcze po polowaniach.