Przez wiele lat pracowałam jako kierowca autobusów miejskich. Moja praca mi się podobała, lubiłam kierować dużymi pojazdami, a pensja była wystarczająca.

Wożę przesyłki do Anglii

przesyłki Niestety, moja linia została skasowana, ze względu na cięcia budżetowe i konieczność wyeliminowania linii, z której korzysta niewiele osób. Czasem zdarzało mi się wozić jedną osobę na pętlę, więc nie byłam tą decyzją aż tak zaskoczona, ale i tak było mi przykro, że po tylu latach moja przygoda się skończyła. Postanowiłam znaleźć inną pracę w zawodzie, ale w PKS-ie nie potrzebowali nowych kierowców. W firmach kurierskich też nikogo nie szukali, więc postanowiłam rozejrzeć się za dłuższymi pracami. Nie miałam uprawnienia na kierowanie tirami, a poza tym do tego trzeba też mieć więcej siły, bo kierowcy często muszą sami rozładowywać towar. Ostatecznie załapałam się na przewóz osób Anglia Polska. Dwa razy w tygodniu wyjeżdżałam ze swojej miejscowości i jechałam do Londynu w autobusie wypełnionym Polakami szukającymi pracy. Początki były trudne, mimo iż jeździłam z inna kobietą, która mnie zmieniała po ośmiu godzinach jazdy. W międzyczasie robiliśmy sobie i pasażerom kilka przystanków, ale i tak ta praca byłą wyczerpująca. Na nowej trasie człowiek musi się skupiać bardziej, niż na znanej drodze. Na szczęście moje busy do Anglii nie zmieniają swoich tras i po kilku tygodniach mogłam już tam jeździć spokojniej. Lubiłam rozmawiać z pasażerami, o ile akurat nie spali, co się dosyć często zdarzało. Ciekawiło mnie dlaczego decydowali się na wyjazd. W sumie mój przewóz osób oznacza, że sama wyjechałam do pracy, a raczej wyjeżdżając dwa razy w tygodniu i wracam z powrotem. Czasem wiozę też paczki do Anglii, które rodziny przekazują sobie wzajemnie. W drogą stronę też to działa. Z Anglii przesyłają paczki do Polski. Takie przesyłki są popularniejsze niż przesyłki do Anglii, bo raczej za granicą jest bardziej zamożna część rodziny, która przesyła tym co zostali różne prezenty.

Na szczęście te paczki nie są aż takie ciężkie i na razie daje sobie z nimi radę. Jeszcze trochę wytrzymam w takiej sytuacji.

Kategorie: Usługi