Rodzice często się zastanawiają jak sobie poradzą z opieką nad tak małym dzieckiem kiedy się już pojawi w ich domu.  Najtrudniejszy jest pierwszy rok, bo wszystkie obowiązki są nowe. Mowa tu szczególnie o kąpieli, której się obawiają rodzice.

Jak korzystać z zestawu do kąpieli?

zestaw kąpielowy dla niemowlątNa rynku produktów dla dzieci najdziemy sporo produktów, które mają rodzicom ułatwić kąpiel dziecka. Jedne są warte uwagi, a inne możemy sobie odpuścić. Lecz zestaw kąpielowy dla niemowląt jest produktem, który przyda się każdemu rodzicowi. Możemy wszystkie artykuły kupować oddzielnie, lub jednorazowo w zestawie. Składa się on z wanienki anatomicznej, lub zwykłej ze specjalnym wyjmowanym wkładem, na którym możemy kłaść maluszka. W taki sposób nie musimy go trzymać w trakcie mycia i mamy wolne dwie ręce. Zestaw może zawierać także specjalne wiaderko, w którym najłatwiej się kąpie noworodka, bo jest tak mały, że bez problemu się w nim mieści. Wanienki posiadają praktyczne, składane stelaże, na których możemy ułożyć wanienkę w dowolnym miejscu i na pożądanej wysokości względem wzrostu. Rozbudowane zestawy posiadają cały komplet kosmetyków do pielęgnacji skóry małego dziecka w postaci kremów, balsamów, oliwek i emolientów do kąpieli, które nawilżają skórę dziecka w trakcie mycia. Oczywiście nie może w nich zabraknąć grzebienia i miękkiej szczotki do włosów oraz nożyczek do paznokci z zaokrąglonymi końcami. Istotnym elementem zestawu jest termometr, którym zmierzymy poziom ciepła wody, który powinien wynosić około 37 stopni.

Zestawy są bardzo pomocne dla rodziców, którzy oczekują na swoje pierwsze dziecko. Przy kolejnym mają już taką wprawę, że kąpiel wykonują niemalże z zamkniętymi oczami. Po złożeniu zestaw nie zajmuje wiele miejsca, jedynie wanienka może być uciążliwa pod względem gabarytów.

Kategorie: Handel