Na pewno każdy z nas ma takie przedmioty, które przypominają mu o jakiś przyjemnych, miłych chwilach. Szczególnie często wspominamy nasze dzieciństwo. Kojarzy się nam z beztroskimi chwilami, zabawami, spotkaniami z przyjaciółmi.

Pamiętam kasety magnetofonowe

kasety magnetofonoweJako że moje lata młodzieńcze przypadają na okres lat dziewięćdziesiątych to nic nadzwyczajnego, ze szczególne miejsce zajmują u mnie kasety magnetofonowe. Kto z nas nie pamięta, jak się mówiło, że ta piosenka znajduje się na drugiej stronie, albo kiedy taśma się wkręciła w magnetofon i trzeba było ją na nowo nakręcać za pomocą ołówka? Na pewno każdy z nas to znał. Dodatkowo kasety magnetofonowe były w tym okresie bardzo popularne, były małe i można ich było słuchać za pomocą walkmana. To było pierwsze przenośne urządzenie, dzięki którym można było wygodnie słuchać muzyki. Później przyszły płyty CD i discmany, większe i mniej poręczne, a poza tym się zacinały na wybojach, kiedy wszystko podskakiwało. Płyty winylowe zostały jednak wyparte, i teraz są rzadko używane. Ostatnio dowidziałam się, ze w mojej rodzinnej Łodzi otworzył się nowy antykwariat, gdzie można dostać takie kasety magnetofonowe. Co prawda nie mam już żadnego sprzętu do ich odtwarzania, ale milo było na nie popatrzeć. Widziałam tam wiele kaset które sama kiedyś miałam, ale także starsze egzemplarze.

Było to dla mnie miły powrót do czasów dzieciństwa. Milo było powspominać dawne czasy, choć cieszę się, ze teraz łatwiej jest słuchać muzyki na komputerze. Mimo to takie miejsca są bardzo interesujące.

Kategorie: Rozrywka