Kiedy warto się zgłosić do pogotowia komputerowego?

Programy antywirusowe mają za zadanie chronić nasz komputer przed złośliwymi programami, jednak aby w stu procentach zdały swój egzamin, należy od czasu do czasu skanować nimi komputer. Niestety ja to całkowicie zignorowałam przez co ściągnęłam mnóstwo wirusów.

Doskonałe pogotowia dla Twojego komputera

pogotowie komputerowe koszalinKtóregoś wieczoru podczas pisania ważnego konspektu do pracy, mój komputer zaczął całkowicie świrować. Na samym początku same z siebie zaczęły się włączać różne foldery, a następnie w dziwny sposób migotać. Od razu zrozumiałam, że mam na komputerze wirusa. Bardzo się przeraziłam ponieważ w pamięci komputera miałam zapisane ważne hasła, a w tym między innymi do konta bankowego. Mój brat natomiast polecił mi, abym jak najszybciej zadzwoniła na pogotowie komputerowe Koszalin posiada doskonałych informatyków, jednak nie sądziłam, że w naszym mieście są także dostępne pogotowia komputerowe! Bardzo mnie to ucieszyło tym bardziej, że zależało mi na szybkim czasie i natychmiastowej pomocy. Pomimo późnej godziny okazało się, że pogotowie komputerowe jest dostępne, a po wyjaśnieniu informacji przemiły Pan informatyk krok po kroku, cierpliwie tłumaczył co w pierwszej kolejności muszę zrobić, aby spróbować pozbyć się wirusa. Naprawdę doceniam twarde nerwy i cierpliwość informatyków, bowiem ja byłam niemalże w stanie histerycznym. O ile konspekty oczywiście mogłam napisać od nowa, o tyle bardzo mi zależało na tym, aby nikt nie dorwał się po prostu do zapisanych na komputerze haseł.

Na szczęście doskonałe poczucie humoru specjalisty, który radził mi przez telefon co robić, sprawiło, że w końcu moje nerwy odpuściły, a ja całkowicie opanowana wykonywałam polecenia informatyka. Tym sposobem pozbyliśmy się wirusów, a ja wreszcie mogłam wrócić do swojej pracy. Jestem bardzo wdzięczna za tak natychmiastową pomoc, bowiem bez niej z pewnością mogłoby dojść do o wiele poważniejszych problemów.