Pracowałem w sklepie rowerowym, gdzie dostępny był również sprzęt różnego rodzaju oraz odzież dla rowerzystów. W sprzedaży oferowałem najlepsze marki i od niedawna również sprzedawałem rowery dla najmłodszych a zainteresowanie było spore.

Sprzedany ostatni model roweru dla dziecka

bezpieczne dziecięce rowery KrossPewnego dnia w moim sklepie pojawił się pewien młody człowiek. Szukał rowerku dla swojego siostrzeńca, ale kompletnie nie miał pojęcia co wybrać. Poinformował mnie, że interesowały go tylko bezpieczne dziecięce rowery Kross a ja akurat takie posiadałem w sprzedaży. Na stanie został mi ostatni model, który odpowiadał dla tego chłopca, ponieważ był przeznaczony dla sześciolatków. Pokazałem więc klientowi ten rower, ale on nie był przekonany. Przedstawiłem mu więc wszystkie atuty i zasadność bezpiecznej jazdy na tym modelu. Klient już prawie był przekonany. Zaznaczyłem, że to był ostatni model, ponieważ wszystkie zostały już wykupione. Zaleciłem mu, żeby poczytał opinie w internecie co zrobił natychmiast. Klient w moim sklepie spędził około dwudziestu minut. Dla niego to był poważny zakup i chciał mieć pewność, że wybierze najbezpieczniejszy rower dla swojego siostrzeńca. Ostatecznie zdecydował się na zakup i miał sporo szczęścia, ponieważ w tym samym momencie wszedł klient, który był zdecydowany na zakup tego konkretnego roweru. Obiecałem mu go sprowadzić do piątku i miał mnie odwiedzić ponownie pod koniec tygodnia. Tego dnia miałem wielu klientów, którzy szukali rowerków dla swoich pociech.

Szef to miał dobry pomysł, żeby sprzedawać rowery dla dzieci, ponieważ one schodziły najlepiej. Ludzie przy okazji kupowali kaski i rękawiczki rowerowe przez co sprzedaż była jeszcze wyższa. Mnie to cieszyło, ponieważ dostawałem prowizję ze sprzedaży produktów.