Każdy, kto planuje budowę domu, musi zdecydować się, co i w jaki sposób będzie go ogrzewać. Jest to niezwykle ważna decyzja, ponieważ będzie ona rzutowała na zastosowane materiały budowlane, sposób budowy i rozplanowanie każdego wnętrza.

Poznańskie kominki w salonie

kominkiDlatego warto wiedzieć, co jest nam potrzebne i co można wybrać. Jeśli mieszkamy w Poznaniu, to mamy tu ogromny wybór dotyczący sposobów ogrzewania naszego przyszłego domu. Jeśli nie chcemy mieć problemów związanych z dokładaniem opału i czyszczeniem pieca, możemy zdecydować się na przykład na kocioł na gaz lub olej opałowy. A jeśli podobają nam się kominki poznań w salonie, ale nie odpowiada nam opcja z ciągłym dokładaniem do ognia, to na pewno zainteresują nas piece na pellet, które automatycznie dostarczają opał nawet jeśli zbiornik znajduje się kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów dalej. Innym ciekawym rozwiązaniem na ogrzewanie i to w wariancie ekologicznym jest ogrzewanie podłogowe lub ścienne połączone z pompą ciepła, która rewelacyjnie sprawdza się właśnie w ogrzewaniu niskotemperaturowym. Niewątpliwy plus tego rozwiązania to także to, że nie trzeba się już martwić o to, jaki kominy będą odpowiednie do naszego domu. Niektórzy jednak wolą bardziej tradycyjne metody ogrzewania, wykorzystujące kotły na ekogroszek, piece na drewno czy też kominki, które z powodzeniem mogą służyć do ogrzania całego domu. Do tego potrzebne będzie nam kominek powietrzny albo kominek z płaszczem wodnym.

Dobrze, jeśli taki system połączymy z rekuperatorem, ponieważ pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie ciepła, które zostanie po prostu odzyskane i wykorzystane ponownie.