Przeprowadzki nie należą do czynności przyjemnych. Często wiąże się to, z utratą albo zniszczeniem rzeczy. Również, samo pakowanie nie jest prostą sprawą. Szkło, sprzęt AGD i tym podobne, wymagają szczególnego traktowania w czasie przeprowadzki.

Czy warto korzystać z przewozów bagażowych?

przewozy bagażowe w WarszawieJak więc sprawić aby te wszystkie czynności, w miarę sprawnie zostały wykonane, a strat było jak najmniej, najlepiej wcale. Jak się przygotować i w co zaopatrzyć? Często nawet nie zadajemy sobie takich pytań. Po prostu z marszu, pakujemy w kartony lub nie, trochę gazet, poduszek i koców do zabezpieczenia telewizora i innych ważnych sprzętów. Nie planujemy przeprowadzek. Zamawiamy transport i wzywamy naszych przyjaciół, rodzinę do noszenia ciężko zgromadzonego dobytku. Ktoś zada pytanie, po co planować? Dzwonimy na przewozy bagażowe w Warszawie i w ten sam dzień rozpakowujemy się w Łodzi lub innym mieście. Owszem, jest to wyjście. Ale co by było, gdybyśmy chcieli nie mało zaoszczędzić i przeprowadzić się samodzielnie?. Znowu powstaje pytanie, jak to zrobić aby się bardzo nie namęczyć, a zarazem niczego nie popsuć. I tak powstało pojęcie ”zarządzanie czasem” a dlaczego zarządzanie czasem, a nie zarządzanie przeprowadzką? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo to czas, kieruje naszymi działaniami. Czas sprawia, że jesteśmy niecierpliwi i czas jest deficytem, który sprawia, że wszystko robimy na ostatnią chwilę. W końcu czas nas goni, aż nas dogoni i zostaje telefon na przewozy bagażowe. Jaka jest więc inna propozycja? Zatrzymajmy się na chwilę. Zdecydujmy, że nie będziemy się śpieszyć, nawet jak nie mamy czasu.

Usiądźmy z najbliższymi przy kawie i porozmawiajmy o rożnych sprawach, byle nie o przeprowadzce. Ktoś powie, że filozof!. Jednak, jest w tym i praktyczna mądrość. Nasz umysł, potrzebuje również odpoczynku, właśnie tego czasu, na poukładanie wszystkiego na swoich półkach. Stres i pośpiech sprawi tylko oberwanie tych półek, dokładnie tak samo jak, w czasie naszej przeprowadzki.

 

Kategorie: Transport