Zdecydowana większość mężczyzn zaczyna się golić, używając kremów lub pianek, które są dostępne w wielu sklepach. Można je kupić praktycznie wszędzie. Właśnie z powodu dużej dostępności tych produktów, są one często wybierane.

Kosmetyki do golenia o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia

kremy do golenia dla mężczyznTakie produkty nie należą jednak do produktów wysokiej jakości i wcale nie zapewniają przyjemnego i dokładnego golenia zarostu. Zarówno pianki jak i żele mają w swoim składzie wiele substancji chemicznych, które mogą powodować podrażnienia czy alergie. Jeśli produkty tego typu stosowane są zbyt długo, to w konsekwencji prowadzą niestety do wysuszenia skóry – to z kolei prowadzi do jej przedwczesnego starzenia się. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest krem do golenia lub specjalne mydło. Krem do golenia jest na pewno produktem klasycznym, który znany był już dawno temu. Z pewnością kremy do golenia dla mężczyzn są przyjazne nie tylko skórze, ale również ostrzu maszynki do golenia. Krem ma konsystencję miękką oraz aksamitną. Golenie jest naprawdę łatwe i wygodne z zastosowaniem takiego kosmetyku. Warto zwrócić uwagę na to, jakie składniki zawiera krem do golenia. Najczęściej w składzie znajdują się substancje nawilżające skórę oraz gliceryna. Dzięki temu nie dojdzie do przesuszenia skóry nawet po dłuższym stosowaniu kremu. Ponadto gliceryna zabezpiecza przez zacięciem. Kremy do golenia mają zazwyczaj dość intensywny zapach.

Jeśli więc skóra nie reaguje dobrze na takie zapachy, to lepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku mydło do golenia. Są oczywiście kremy do golenia dedykowane skórze wrażliwej, ze skłonnością do alergii, przesuszania i innych problemów. Kremy można kupić najczęściej w tubkach. 150 ml kremu do golenia starcza zazwyczaj na 2 miesiące użytkowania. Nie jest to duży wydatek, a na pewno bardzo przydatny.