Urządzając własną łazienkę, oprócz doboru odpowiednich płytek i sprzętu, warto także już wcześniej dobrać wszystkie dodatki i akcesoria, które powinny być spójne z całym pomieszczeniem i równocześnie powinny nadawać wyjątkowego klimatu całemu wnętrzu. Styl skandynawski to przede wszystkim biel, szarość i elementy drewniane, które nieco ocieplają surowość klimatu Skandynawii.

Jaki kosz na bieliznę wybrać?

drewniany kosz na bieliznęObecnie najbardziej popularnym stylem w urządzaniu łazienek oraz całych mieszkań jest bez wątpienia styl skandynawski, który charakteryzuje się prostotą i jasnymi kolorami z elementem drewna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej łazienek urządza się dobierając jasne, białe lub szare kafelki z drewnianą podłogą (tutaj także można postawić na gres drewnopodobny lub wodoodporne panele drewniane). Wybierając dodatki warto zakupić drewniany kosz na bieliznę, który doskonale sprawdzi się w skandynawskiej łazience – nie tylko będzie funkcjonalnym dodatkiem, ale przede wszystkim stanie się wyjątkową dekoracją. Takie kosze mają zwykle w środku specjalny worek na brudne pranie, aby ubrania się nie zniszczyły. Na rynku dostępnych jest wiele elementów wyposażenia łazienki – warto postawić na te wytrzymałe i nieco oryginalne dodatki. Oprócz kosza na bieliznę, kluczowy jest również dywanik łazienkowy, który nadaje przytulności i ociepla całe pomieszczenie.

Decydując się na styl skandynawski, dobrze jest wcześniej przejrzeć internet i znaleźć inspiracje gotowych realizacji, a następnie poszukać podobnych elementów w sklepach. Zdecydowanie największy wybór wyposażenia znajdziemy w sklepach online, w których często od ręki można otrzymać ciekawe dodatki i dekoracje. Nie można także zapomnieć o klimatycznych świecach oraz żywych roślinach, które sprawią, że we własnej łazience będzie można poczuć się jak w prawdziwym spa.