Na rynku motoryzacyjnym istnieje nie tylko sprzedaż samochodów w salonach, na giełdach czy z ogłoszeń osób sprzedających, ale też niezmiernie popularna stała się w ostatnim czasie wypożyczalnia samochodów, nie tylko osobowych, ale i wypożyczalnia samochodów dostawczych.

Wypożyczalnia samochodów

wypożyczalnia samochodówJak każda usługa również i ta ma swoje określone stawki, które są dość zbliżone w poszczególnych firmach zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Oczywiście z uwagi na konkurencję wypożyczalnie oferują niekiedy inne stawki za sam wynajem, stosują rabaty lub wprowadzają dodatkowe usługi lub dodatkowe wyposażenie, co ma zachęcić klienta do skorzystania z oferty danej firmy. Wynajem samochodów to dla przykładu określone przez właściciela firmy stawki za jeden dzień wynajmu. Średnia cena za jeden dzień to na przykład około 100,- do 130,- złotych. Taka cenę zapłaci wynajmujący jeśli będzie korzystał z samochodu od jednego do czterech dni. Im dłuższy czas wynajmu tym cena ulega obniżeniu, i na przykład za pięć do czternastu dni cena może się wahać w granicach 90,- złotych, od piętnastu do 30 to już 80, złotych. Oczywiście w poszczególnych wypożyczalniach ceny są bardzo zróżnicowane, a decyzja klienta odnosić się może nie tylko do ceny, ale i dodatkowych, oferowanych usług. istnieje także możliwość wynajmu samochodu nawet na cały rok. Wówczas taka stawka może wynosić od 2000,- do 2500,- i więcej złotych. Wszystko w zależności od umowy i dodatkowych pakietów. Trzeba również zwrócić uwagę na limity kilometrów, które firma w umowie określa. Tu również poszczególne firmy różnicują taki limit od 200 do 300 km dziennie. Za przekroczenie limitu także pobierane są stawki na przykład 0,25 złotego za każdy przekroczony kilometr.

Większość wypożyczalni pobiera także kaucję na przykład w wysokości 500,- złotych, która może pokryć ewentualne zniszczenia tapicerki i inne niewielkie szkody. Kaucja taka jest zwracana po oddaniu samochodu do wypożyczalni, jeśli jego stan nie budzi żadnych zastrzeżeń jak i również nie zapomnieliśmy o zatankowaniu pojazdu do pełna.

Kategorie: Usługi