Koty są bardzo częstymi mieszkańcami wielu domów. Wiele osób decyduję się na zakup kota ponieważ nie jest on bardzo trudny w utrzymaniu.
Często zastanawiamy się jakiego kota wybrać? Rasowego czy dachowca?
kotJeśli możemy sobie pozwolić na duży wydatek i mamy plany oraz czas aby jeździć z naszym pupilem na wystawy, weźmiemy czworonoga z rodowodem. Jeśli jednak nie mamy dużej sumy pieniędzy oraz nasz kot ma spełniać w naszym domu tylko funkcję przyjaciela wybierzmy się do schroniska. My zyskamy pupila, a kot wymarzony dom.
Pierwszy dzień w nowym domu jest dla kota bardzo stresujący. Nie wie co się dzieje, wszystko jest inne, inaczej pachnie dlatego nie stresujmy go jeszcze bardziej ciągłym głaskaniem i przytulaniem. Dajmy mu czas aby ,, zwiedził’’ całe mieszkanie i zaczął się do nas przyzwyczajać. Jeśli w naszym domu są małe dziećmi powiedzmy im, żeby nie męczyła bardzo naszego nowego pupila.
Biorąc kota pod swój dach musimy wiedzieć jakie jedzenie spożywa. Karmy oraz różnego rodzaju paszteciki z marketów nie będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli już zdecydujmy się na nie, podawajmy je w małej ilości, a na co dzień nasz pupil niech spożywa karmę lepszej jakości.
Koty nie potrzebują dużej opieki. Wystarczy im, że będą posiadać:
•Świeżą wodę
•Drapak
•Czystą kuwetę
•Pełną miskę wody oraz karmy
Jeśli wybieramy się z naszym kotem gdzieś dalej, najlepiej będzie zaopatrzyć się w transporter dla kota który otrzymamy w sklepie zoologicznym. Sklep zoologiczny ma nam do zaoferowania wiele akcesoriów dla kotów i nie tylko. Otrzymamy tam również akcesoria dla gryzoni, smycze dla psów, zabawki dla gryzoni oraz innych zwierząt.
Pielęgnacja naszego pupila zależy od długości sierści. Koty długowłose potrzebują codziennej pielęgnacji, natomiast koty krótkowłose nie potrzebują, aż tak częstego czesania.
Jeśli nasz kot przeszedł zabieg kastracji potrzebuje nieco innego żywienia. Koty zazwyczaj po takim zabiegu zaczynają tyć, dlatego musimy kontrolować ich wagę, aby w przyszłości nie miały problemów z nadwagą.

Kategorie: Praca