Często kiedy podchodzimy do kasy to sprzedawcy proponują nam różne dodatki do zakupionego sprzętu. Do butów możemy dokupić pastę do ich czyszczenia, do płynu do demakijażu proponują nam waciki kosmetyczne, a do komputera myszkę czy klawiaturę.

Kratki kominkowe łatwo się brudzą

kratki kominkoweCzasem faktycznie takie rzeczy bywają przydatne i nie pomyślelibyśmy od razu o zakupie specjalnej pasty do czyszczenia, czy wacików, które się nam kończą. Jednak czasem bywają do zbędne gadżety, które próbują nam wcisnąć. Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o akcesoria do kominków? Które są nam potrzebne, a które możemy sobie odpuścić? Na pewno przyda się nam pogrzebacz. Dzięki niemu z łatwością będziemy mogli dorzucić drewno do kominka czy też poruszyć je w środku żeby lepiej się paliło. Taki ostry szpikulec na pewno jest poręcznych i warto jest go mieć. Często w takich zestawach dodawana jest miotełka. Ona się jednak nie sprawdzi. Nie poradzi sobie z popiołem. Jest tak samo dobra jak zwykła zmiotka, a potem i tak musimy przetrzeć obudowę kominka, z popiołu jaki się tam osadził. Często kominki gazowe kratki są w ten sposób zabrudzone, bo wrzucamy popiół do kratek zamiast się go pozbywać. Stają się przez to bardziej zanieczyszczone i nie spełniają swojej funkcji. Pamiętajmy o tym, ze zarówno zwyczajne kominki jak i piece kozy powinny być regularnie czyszczone, bo stary brud jest praktycznie nie do usunięcia. Ważne jest czyszczenie szyby, bo ona się smali od ognia.

Jak będą wyglądały kominki narożne w brudną szybką? Na pewno mało atrakcyjnie. W sprzedaży jest wiele płynów do czyszczenia.