Wysoki poziom czystości jeden z wymogów dla odpowiedniej pracy w takich miejscach jak na przykład gabinety stomatologiczne lub kosmetyczne, laboratoria, szpitale i tak dalej. W wielu innych zakładach, na przykład optycznym lub jubilerskim, również ma to spore znaczenie.

Myjka dźwiękowa ma coraz więcej zastosowań

autoklawy Co można wykorzystać do dokładnego oczyszczenia różnych przedmiotów, których nie można wyszorować, by ich nie uszkodzić lub trudno jest dotrzeć do ich zakamarków? Do zwykłego mycia wystarcza woda ze środkiem czyszczącym, najlepiej jeśli jest to woda destylowana (do uzyskania której potrzebna jest destylarka). Jeśli jednak pojawia się problem taki wyżej wymienione, dobrym sposobem z całą pewnością będzie myjka ultradźwiękowa, która do czyszczenia powierzchni wykorzystuje fale o wysokiej częstotliwości, czyli tak zwane zjawisko kawitacji. Zależnie od ustawień temperatury, myjka czyści różne rodzaje zabrudzeń, więc można ściśle dostosować jej pracę do potrzeb. Do tego w wyższej temperaturze, do około 60 stopni Celsjusza, obserwuje się wysoką skuteczność w zabijaniu większości wirusów i mikroorganizmów, jest więc to urządzenie bardzo przydatne w wielu miejscach. Gdy potrzebna jest prawdziwa sterylna czystość, przydatne będą autoklawy. Jak działają? W skrócie, autoklaw to hermetyczne urządzenie, w którym do sterylizacji stosuje się parę pod dużym ciśnieniem.
W autoklawie można wyjaławiać sprzęt medyczny i inne przedmioty, na których nie może znajdować się zabrudzenie lub mikroorganizmy czy wirusy. Ma to ogromne znaczenie dla wielu zabiegów, badań i analiz.

Kategorie: Usługi