Kudowa Zdrój to urokliwa miejscowość znajdująca się w małej kotlinie w Górach Stołowych. Dzięki nietypowemu położeniu posiada wyjątkowy klimat sprzyjający relaksowi, odpoczynkowi oraz leczeniu różnorakich chorób ze względu na obecność dobroczynnych źródełek leczniczych wód do picia i do kąpieli.

Kudowa Zdrój to bez wątpienia miejsce warte odwiedzenia, ale gdzie jeszcze pojechać?

kudowa zdrójNic dziwnego, że pensjonaty i apartamenty w Kudowie co roku przeżywają prawdziwe oblężenie turystów szukających malownicze miejscowości uzdrowiskowej. Relaks to jednakowoż przecież nie wszystko, nie można całego urlopu spędzić w licznych parkach, odpoczywając w cieniu gór i ciesząc się wyśmienitą pogodą. Warto również udać się na zwiedzanie nie tylko Kudowy ale i okolicznych miejscowości. Pokoje Kudowa Zdrój i noclegi położona na wzgórzach lepiej omijać ze względu na oddalenie od ciekawych obiektów w centrum. Poza zabytkami w samej Kudowie dobrze jest zapoznać się z ofertą innych miejscowości. W okolicy znajduje się wiele innych miejscowości uzdrowiskowych, jak również liczne trasy dla rowerzystów, narciarzy i wędrowców. W Dusznikach-Zdrój znajduje się Muzeum Papiernictwa, gdzie własnoręcznie można przygotować papier czerpany. We Wrocławiu możemy podziwiać Ostrów Tumski, Stare Miasto, Panoramę Racławicką, Pałac Królewski, Fontannę Multimedialną oraz mnóstwo pięknych pałaców. Po stronie czeskiej (Kudowa to przejście graniczne) warto odwiedzić stolicę, czyli Pragę. A w niej zobaczyć Most Karola, Zamek na Hradczanach, Pałac Wallensteina, Tańczący Dom, Rynek Staromiejski. Zabytkowa architektura ciesz oko i jest idealnym tłem do naszych zdjęć z wakacji. Odpowiednia dawka ruchu i relaksu, zwiedzania i odpoczynku, zapewni nam najlepszy urlop w życiu, z którego przywieziemy wiele niezapominanych wspomnień, których inni będą nam zazdrościć.

Kudowę koniecznie należy odwiedzić nie tylko latem, ale również zimą, szczególnie jeśli jesteśmy zapalonymi narciarzami. Mnogość szlaków zjazdowych i do narciarstwa biegowego na pewno ucieszy każdego.

Kategorie: Wakacje