Wybór oświetlenia do wnętrz jest niesamowicie szeroki. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy miarą ograniczającą możliwości jest jedynie ludzka wyobraźnia. Aranżując różnego rodzaju pomieszczenia staramy się, aby nie tylko były praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale także dawały możliwość uzyskania odpowiedniego klimatu na romantyczny wieczór czy spotkanie z przyjaciółmi.

Nowoczesne pampy i ich formy

lampy nowoczesne producentLampy sufitowe, ścienne, stołowe – każdy z tych rodzajów daje inne możliwości ciekawej aranżacji oraz praktycznego wykorzystania. Coraz częściej stawiamy na nowoczesne oświetlenie, które poza wyborem pasującego nam materiału i kształtu, daje możliwość uzyskania rozmaitych efektów. Inny chcemy uzyskać w domu, a inne w restauracji, muzeum czy biurze. Styl nowoczesny często kojarzy się z prosta formą (geometryczny klosz, żarówka zamontowana na końcu zwisającego z sufitu kabla) oraz stonowaną kolorystyką (najczęściej czarną lub białą). W pierwszej fazie trendu może i tak było, ale jak każdy, również ten ewoluował. Obecnie jest to po prostu odbiegający od tradycyjnego wygląd, tak samego klosza jak i całej instalacji.  Stąd lampy nowoczesne producent może nam zaproponować w formie powyginanych stalowych drutów zakończonych kulistymi kloszami, jak także prostego kabla, który kończy witraż z kolorowych szkieł. Lampa stojąca może przybrać prosty wygląd, ale może również wyglądać jak konary drzewa. Wszystko zależy od pomysłu projektanta.

Wybierając nowoczesne lampy jako element wystroju wnętrza musimy przede wszystkim zastanowić się czy chcemy podkreślić/dopełnić ogólnie przyjęty styl czy chcemy go przełamać. Takie podejście nie tylko ułatwi nam wybór, ale także pozwoli na uzyskanie odpowiedniego efektu. W domu nada ciepła, w restauracji zapewni intymność, w muzeum podkreśli wyjątkowość eksponatów.