Polimerowe magazynki Magpula są bardzo rozpowszechnione i zachwalane za niezawodność i trwałość, a z doświadczenia wiedzieliśmy iż mają do tego podstawę. Sami wyposażyliśmy się w takie magazynki przy pierwszej możliwości, zastępując nimi stare stalowe magazynki STANAG niemal w każdej broni jaką posiadaliśmy.

Najnowocześniejsze magazynki polimerowe od Magpula

magazynek magpulNowe magazynki od Magpula, jakie niedawno zostały wypuszczone na rynek i były testowane przez formacje wojskowe na całym świecie przykuły więc naszą uwagę niemal od razu. Podobnie jak każdy magazynek Magpul, także i nowa seria była wykonana z twardego, odpornego polimeru, niepodatnego na większość uszkodzeń jakie mogły powstać w trakcie pracy. Magazynki nie posiadały jednak bocznych okien, bardzo charakterystycznych dla magazynków Magpula, aczkolwiek nadal miały gumowe uchwyty ułatwiające wyciągnięcie magazynka z broni. Wyróżniały się natomiast ogromną pojemnością, z racji czterorzędowego układu naboi w magazynku. Mieściły więc czterdzieści lub sześćdziesiąt kul, aczkolwiek nadal zachowywały wymiary zbliżone do zwykłego magazynka polimerowego. Z oczywistych przyczyn były również szersze, aczkolwiek nie na tyle by przeszkadzać w trakcie pracy, i nadal pasowały do każdej broni do której pasowały magazynki w standardzie STANAG.

Takie magazynki oczywiście nie były dostępne dla cywilnych strzelców, z racji dużej pojemności, aczkolwiek wersje o zmniejszonej ładowności mogły być przez cywili używane. Dostępne były również magazynki do karabinów precyzyjnych, mieszczące dwadzieścia naboi, czyli dwa razy więcej niż mogły załadować dotychczasowo wykorzystywane magazynki do takiej broni. Było to ogromne ułatwienie zadań dla większości strzelców, i bardzo przydatne narzędzie.

Kategorie: Usługi