Jest wiele zabiegów na ciało, z których można skorzystać w gabinetach kosmetycznych. Wśród nich warto wyróżnić mezoterapię. Kosmetolodzy wykonują zarówno mezoterapię bezigłową jak i mezoterapię mikroigłową. Zabiegi te brzmią podobnie, ale wbrew pozorom są zupełnie inne.

Mezoterapia mikroigłowa – pobudzenie skóry do autoregeneracji

zabiegi na ciało bydgoszczMezoterapia mikroigłowa to zabieg, który nazywa się również mikronakłuwaniem. Jest to zabieg, który ma celu indukować syntezę kolagenu. Najczęściej ma on postać zabiegu przeznaskórkowego. W skrócie nazywany jest CIT lub PCI. W mezoterapii dochodzi do perforacji skóry – oczywiście jest ona w pełni kontrolowana i używa się tu specjalnego sprzętu. Mowa o tzw. rollerze, który posiada mnóstwo igiełek. Igiełki nakłuwają twarz. Igły wykonywane są ze stali chirurgicznej. Są one przeznaczone tylko dla jednego klienta, czyli są to igły jednorazowego użytku. Końcówka rollera jest obrotowa. Takie zabiegi na ciało bydgoszcz mają na celu doprowadzenie do autoregeneracji w miejscach nakłuć. W tych miejscach powstają mikrokanaliki, dziurki. Te z kolei prowadzą do stanu zapalnego (niewielkiego). Stan zapalny prowadzi do silnej regeneracji skóry, jej rewitalizacji, dlatego po mezoterapii (po pewnym czasie) skóra wygląda znacznie młodziej, jest elastyczniejsza, żywsza. Mezoterapia doprowadza nie tylko do wzmożonej produkcji kolagenu w skórze, ale również glikozaminoglikanów, a nawet kwasu hialuronowego.

Mezoterapia pobudza komórki tj. fiboblasty, a te odpowiadają za produkcję kolagenu. Kolagen to białko, które utrzymuje skórę w stanie sprężystości. Mezoterapia to zabieg, który wykonywany jest nie tylko na twarzy. Zabieg wykonuje się z powodzeniem na dekolcie, biuście, szyi, udach, pośladkach, brzuchu. Mezoterapia mikroigłowa bardzo często nazywana jest liftingiem bez użycia skalpela.