Jeżeli już wiemy, że niebawem zostaniemy rodzicami, to jest to świetna nowina! Jest to także idealny czas na przygotowanie wyprawki dla malucha, który pojawi się za kilka miesięcy. Na pewno nie może w niej zabraknąć najważniejszych produktów.

Czy pieluszka bambusowa jest przydatna?

pieluszki bambusoweNa pewno każda mama kupi dla swojego malucha zestaw ubranek, głęboki wózek, łóżeczko z wyposażeniem i podstawowe artykuły pielęgnacyjne. Wiele mam, zastanawia się także nad wyborem otulaczy, becików czy rożków, w które owija się maluchy. Jednak jest pewien produkt, który może je skutecznie zastąpić, bo jest wystarczająco uniwersalny. Chodzi o pieluszki bambusowe, będące świetnym jakościowo produktem. Pod względem wykonania i zalet, są o niebo lepsze od zwykłych tetrowych, ale też znacznie więcej kosztują. Przy ich wyborze trzeba też zwracać uwagę czy są oryginalne, czyli wykonane z prawdziwych włókien bambusowych bez żadnych domieszek. Tylko takie pieluszki gwarantują wszystkie, obiecane przez producenta cechy. Są one przede wszystkim bardzo miękkie w dotyku, nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. Znacznie lepiej chłoną wodę niż pieluchy tetrowe i posiadają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Ich niewątpliwą zaletą jest obecność naturalnych filtrów przeciwsłonecznych we włóknach bambusowych, dzięki czemu pieluszki mogą służyć jako krycie na spacerze w słoneczne dni. Są one nieco grubsze niż tetrowe, ale to ze względu na gęsty ścieg i są bardzo lekkie. Pieluszka może być alternatywą dla kocyka.

Na pewno oryginalną pieluszkę bambusową kupimy w sprawdzonych sklepach z artykułami dla niemowląt, ale również w sklepach specjalizujących się w dystrybucji produktów z bambusa. Przeciętnie za taką pieluszkę trzeba zapłacić około czterdzieści złotych.

Kategorie: Dla dziecka