Dobrze jest mieć znajomych, którzy jakoś panują nad swoim życiem. Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one. Myślę o tym właśnie pod tym kątem. Dawniej obracałam się w kręgach, które na pewno nie sprzyjały temu, aby starać się rozwijać.

Pomysł na biznes – wynajmowane mieszkania

mieszkania (bydgoszcz)

Miałam wokół siebie ludzi, którzy tylko ciągle narzekali na swoją sytuację, ale nic z nią nie robili. Teraz się to zmieniło, bo postanowiłam powiedzieć do widzenia moim starym kumplom i po prostu dołączyć do bardziej aktywnego towarzystwa. Do niego należy między innymi mój kolega Zbigniew. Jest to człowiek, który już w wieku dwudziestu pięciu lat ma swój prężnie działający biznes. Niektórzy mogliby narzekać i opowiadać, że miał łatwiej, bo jego rodzice są bogaci i tak dalej. Ja uważam jednak, że to mu wręcz mogło utrudnić dotarcie do celu. Znam bowiem wiele osób, które mają bogatych rodziców i niestety to je rozleniwia. Nic nie robią ze swoim życiem, bo mają wszystko, czego im potrzeba (albo tak im się wydaje). Pieniądze zawsze tata da. Tymczasem Zbyszek zawsze był uczony, że na sukces trzeba zapracować. Rodzice wysłali go w pewne wakacje do pracy za granicę. Był tam kelnerem. Później wrócił z zarobionymi pieniędzmi i postanowił przeznaczyć je na wkład do kredytu na mieszkanie. Kupił swoje pierwsze mieszkanie w Bydgoszczy i chciał je wynajmować.

Na początku nie było lekko, ale udało się i dzisiaj Zbigniew ma liczne mieszkania w tym mieście. Wynajmuje je, a zaciągnięte kredyty same mu się spłacają. Za kilka lat pierwsze mieszkanie będzie już całkowicie jego.

Zbigniewowi w rozwinięciu biznesu pomagały strony typu –Mertis Bydgoszcz

Kategorie: Praca