Gdy urządzamy mieszkanie, stajemy przed bardzo poważnym wyborem. Jakim? Otóż mamy problem z wybraniem tego, w jakim stylu powinno być nasze mieszkanie. Dziś oferuje nam się tak wiele pomysłów i rozwiązań, że gubimy się w tym wszystkim.

Styl stawiający na przestronność

styl skandynawski sklepW naszym kraju bardzo popularny stał się styl skandynawski. Dlaczego zyskał on tylu zwolenników? Przede wszystkim coraz częściej pragniemy iść w minimalizm. Właśnie taki jest ten styl. Stawia on na małą ilość dodatków, surowe barwy i przestronność. Dziś nie chcemy żyć w mieszkaniach, które nas przytłaczają. Liczy się dla nas natomiast to, byśmy mieli dużo wolnej przestrzeni. Dlatego ze wszystkich stylów jakie są nam dostępne, bardzo często stawiamy właśnie na styl skandynawski. Przede wszystkim Skandynawia jest widoczna w tym stylu bardzo wyraźnie. Cała surowość, na której to wszystko się opiera, jest zaczerpnięta właśnie z tamtejszych regionów. Mebli w tym stylu jest tyle, ile nam wystarczy. Nie ma dodatkowych szaf, szafek i różnych innych rzeczy, które zabierałyby nam przestrzeń. Jest natomiast przestronność. Nawet w małym mieszkaniu da się uzyskać optyczne powiększenie dzięki białym meblom i szarym dodatkom. Wszystko jest bowiem oparte właśnie na bieli, czystym i naturalnym drewnie, na szarościach. To wnętrza surowe, lecz piękne. Dziś styl skandynawski sklep oferuje nam pod postacią dodatków, mebli, farb. Wszystko mamy gotowe i na wyciągnięcie ręki. Warto skorzystać z tych prostych i mających swój urok inspiracji.

Styl skandynawski oczarował nie tylko Polaków, ale cały świat. Im więcej rzeczy nas otacza, tym mniej tak naprawdę chcemy mieć. Dążymy do minimalizmu. Cenimy sobie wnętrza nieprzesadzone, które jednocześnie mogą być urokliwe i bardzo przytulne.