Od dłuższego czasu panuje moda na zdrowe odżywianie oraz uprawianie sportu. Jest to bardzo pozytywna moda, za którą warto podążać. Wiele polskich jak i zagranicznych trenerek fitness na swoich portalach codziennie opisuje ćwiczenia, które wykonują oraz posiłki, które spożywają. Stanowią one wzór, który naśladuje wiele osób.

Wykorzystujmy w jadłospisie superfoods

superfoodsProponują one także gotowe, opracowane przez siebie diety, które zawierają zdrowe dodatki. Czym jednak są super produkty i jak je spożywać? Zanim zdecydujemy się na ich spożywanie powinniśmy trochę o nich poczytać. Mianem superfoods określa się kilkadziesiąt pokarmów zawierających mnóstwo składników odżywczych, witamin, protein, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Wszystkie są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością zarówno tych stacjonarnych jak i w Internecie. Najpopularniejsze superfoods to olej lniany, spirulina, komosa ryżowa, jagody goji, surowe kakao czy nasiona chia. Coraz większe uznanie zyskują sobie także polskie produkty takie jak siemię lniane, jarmuż, żurawina, czystek oraz kasza jaglana. Jednak same super pokarmy to nie wszystko. Trzeba wiedzieć jak i z czym je łączyć podczas jedzenia, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę witamin, energii oraz odżywienia. Aby działanie tych genialnych produktów nie poszło na marne musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe. Nie chodzi o to aby od razu podejmować się restrykcyjnych diet, które szybko nam się znudzą i dodatkowo spowodują efekt jojo lub nagle odmawiać sobie wszystkiego.

Najważniejsze to jeść regularnie minimum pięć zdrowych posiłków. Jeżeli sami nie wiemy co powinniśmy jeść w doborze zbilansowanej diety pomoże nam dietetyk, który po przeprowadzeniu badań ułoży jadłospis odpowiedni dla naszego organizmu.