W specjalnie wyspecjalizowanych ośrodkach zdrowia, oferujących zabiegi SPA, możemy znaleźć takie zabiegi jak floating. Floating, to zabieg w którym rozluźniamy nasze ciało i umysł poprzez unoszenie się na wodzie, zawierającej wysokie stężenie siarczanu magnezu, w specjalnej komorze wodnej, odcinającej bodźce zewnętrzne.

Komu zalecany jest zabieg floatingu?

floating rzeszówZabiegi kosmetyczne, dostępne w ofercie ośrodków SPA, pomagają nam zadbać o wygląd naszego ciała. Jednocześnie jest wiele dostępnych zabiegów, które zadbają także o naszą duszę. Takim zabiegiem jest floating, który nazywany jest także terapią R.E.S.T.. Zabieg wykorzystuje siłę działania deprywacji sensorycznej, czyli techniki która umożliwia wszelkie odcięcie się od bodźców z zewnątrz. Woda ma przyjemną dla nas temperaturę, zbliżoną do temperatury naszego ciała. Dzięki temu jesteśmy w stanie skupić się na tym co jest tu i teraz, odciąć od siebie natrętne myśli i pozbyć się stresu. Taki zabieg kojąco działa na nerwy i jest zalecany osobom, które często poddawane są sytuacjom stresowym. Nasz umysł przechodzi w stan odpoczynku, podobnie jak podczas medytacji. Nasz układ nerwowy zostaje odciążony. Jest to już udowodnionym naukowo faktem, że zabieg floatingu potrafi wywołać wzrost hormonów szczęścia, takich jak endorfiny. Dlatego też po takim zabiegu dużo łatwiej radzimy sobie z rozwiązywaniem problemów. Szukając baz gabinetów, oferujących zabieg taki jak floating Rzeszów posiada szeroką bazę miejsc takich, jak ośrodki zdrowia czy SPA, w których można wykonać ten zabieg. Floating poprawia także pracę systemu krążenia czy wspomaga układ oddechowy i odpornościowy.

Floating umożliwia relaks, podobny do tego, który możemy osiągnąć podczas długiej medytacji. Zabieg korzystnie wpłynie nie tylko na nasz umysł, ale także na ciało. Odseparowanie się od bodźców zewnętrznych pomaga w wyzbywaniu się stresu. Skutkiem takiego zabiegu będzie produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia.