Księgowość jest niezbędnym elementem każdej firmy. Jej poprawne prowadzenie ma kluczowe znacznie dla bieżącej działalności, dlatego tak istotny jest wybór dobrej księgowej. Możemy to zrobić na kilka sposób i każdy z nich będzie dobry.

Co oferują klientom biura rachunkowe?

biuro rachunkowe warszawa wolaW Polsce działa nawet kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które swoją ofertę kierują do klientów indywidualnych i biznesowych. Ich niewątpliwą zaletą są kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko księgowość, ale także kadry i płace oraz coraz częściej także doradztwo z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Jeżeli potrzebne nam jest rzetelne biuro rachunkowe Warszawa Wola jest idealną dzielnicą, gdyż działa tam nawet kilkanaście biur z doskonałą opinią. Zatrudniają one najczęściej po kilku głównych księgowych, którzy odpowiadają przede wszystkim za prowadzenie książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg dla spółek. Poza nimi w biurach często pracują także kadrowi, którzy odpowiadają za sprawy pracownicze, czyli tworzą listy płac, uzupełniają druki do ZUS-u czy do banków oraz prowadzą akta osobowe. Wielu przedsiębiorców wybiera usługi biur rachunkowych, ponieważ są one znacznie tańsze niż zatrudnienie nowego pracownika w firmie. Najtańsze abonamenty za usługi księgowe zaczynają się już od około niecałych dwustu złotych i dotyczą jednoosobowych działalności gospodarczych, które nie zatrudniają pracowników i generują niewiele dokumentów księgowych.

Pomimo, że współpracując z biurem rachunkowym nie mamy do własnej dyspozycji swojego księgowego, to jakość usług jest bardzo wysoka, ponieważ specjaliści z biur są stale szkoleni. Statystyki pokazują, że z ich usług korzysta nawet czterdzieści procent przedsiębiorców.

Kategorie: Praca