Jestem w ciąży, więc – jak wiadomo – hormony szaleją. Przez to niestety pogorszyła się moja cera i zaczęły mi wypadać włosy. Skarżyłam się na to mojemu narzeczonemu, który bardzo szybko znalazł rozwiązanie. W internecie przeczytał, że stan skóry i włosów poprawi się dzięki kosmetykom naturalnym.

Poznałam zalety kosmetyków naturalnych

kosmetyki naturalne sklep internetowyZawierają one naturalne, całkowicie bezpieczne składniki, które motywują skórę do pracy. Kosmetyki pełne chemii, które można kupić w każdej drogerii, działają zwykle tylko powierzchownie – wprawdzie efekt jest natychmiastowy, ale zazwyczaj tylko „z wierzchu”. Składniki nie pobudzają skóry do działania. W przypadku kosmetyków naturalnych jest inaczej. Kosmetyki naturalne sklep internetowy poleca osobom, którym zależy na poprawieniu wyglądu swojej skóry. Składniki użyte do ich produkcji działają bowiem w zgodzie z naturalnymi procesami skóry – tak więc na przykład, jeżeli mamy przetłuszczoną cerę, to nie wysuszamy jej (jak to się dzieje przy kosmetykach pełnych chemii), a wręcz przeciwnie – dostarczamy jej zdrowego tłuszczu, dzięki któremu może ograniczyć produkcję własnego. Choć przy kosmetykach naturalnych efekty są widoczne po dłuższym czasie – myślę, że warto! Dzięki naturalnej mobilizacji skóry mogę odzyskać dawny, promienny wygląd. Wśród ekologicznych produktów znajdę też szampony i odżywki do włosów, które zapobiegną ich wypadaniu. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ z natury mam rzadkie włosy, dlatego, gdy zacznę tracić ich większe ilości, mogę zacząć wyglądać naprawdę nieciekawie. Wybrałam szampon dla osób z moim problemem – oprócz ograniczenia wypadania włosów, ma on właściwości głęboko nawilżające, ponadto włosy mają odzyskać połysk.

Złożyliśmy z narzeczonym zamówienie na te kosmetyki naturalne w sklepie internetowym. Nie mogę się doczekać, aż do mnie przyjdą i będę mogła je wypróbować! Myślę, że ten sposób pielęgnacji będę praktykować także po ciąży.