Rynek ekologicznych produktów spożywczych bardzo się rozrósł w ostatnim czasie, a sklepy z takim asortymentem znajdziemy już niemalże w każdym mieście. Przeważnie są to produkty nieprzetworzone, naturalnie pozyskiwane i zdrowe.

Dla kogo jest sok z morwy indyjskiej?

sok z noni - sklep internetowyWiele osób sięga po naturalne soki, które są źródłem cennych witamin i minerałów. Przeważnie jest to sok pomarańczowy, jabłkowy czy multiwitamina. Co prawda są one zdrowe, ale poza witaminami nie zawierają żadnych specjalnych związków. Zupełnie inaczej jest w przypadku soku z kapusty kiszonej, rokitnika, czarnego bzu czy morwy indyjskiej. Poza cennymi mikroskładnikami, zawierają także wartościowo związki i substancje, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a nawet pomagają zwalczać niektóre dolegliwości i schorzenia. Jeżeli chcemy kupić sok z Noni – sklep internetowy z ekologiczną żywnością będzie odpowiednim miejscem. Przede wszystkim dostępne w nim produkty są oryginalne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Sok z Noni jest pozyskiwany z morwy indyjskiej, która pochodzi z Polinezji. Jest to wiecznie zielona roślina, która kwitnie przez cały rok. Poza Polinezją jest także uprawiana w Ameryce, środkowej Azji czy na Madagaskarze. Z jej owoców uzyskuje się olej oraz sok, który światową sławę zyskał dzięki cennym właściwościom prozdrowotnym. Przede wszystkim wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, wzmacniające dzięki zawartości witaminy C, a także antyrakowe. Badania naukowe dowiodły, że może on hamować namnażanie komórek rakowych.

Sok z Noni jest sprzedawany w formie szklanych butelek, które należy przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu, z uwagi na dużą zawartość antyoksydantów. W Polsce dopiero zyskuje on popularność, gdyż dostępny jest od kilku lat.