Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami gloryfikacji wszystkiego co tylko jest eko. Ekogroszek, silniki ecoboost, zielona energia itd.

Panele fotowoltaiczne niektórym wydają się być próbą nakłonienia do przymusowego ratowania klimatu

panele fotowoltaiczneNie jestem może i zwolennikiem teorii spiskowych, jednak uważam, że ktoś może na tym nieźle zarabiać. Wyobraźmy sobie, jak musiało być okropnie jeszcze trzydzieści lat temu. Każdy chodził chyba zatruty gazami i w ogóle było źle. Tak próbują nam wmówić ludzie, że dzisiaj tak by się działo gdyby nie ekologia. Wiadomo, że rozsądna ekologia, która miałaby sprawić, że ludziom żyłoby się lepiej, ponieważ fabryka odda mniej dymu jest ok. Jednak już sytuacja, w której my, europejczycy ograniczamy wydalanie gazów, a chiny lub Ameryka mówią, że powinniśmy jeszcze bardziej ograniczać to wszystko, podczas gdy oni może zaczną, a może nie. Gdzie jest tu sens? Europa w tym momencie jest jak mały rudy chłopak z okularami, którego wszyscy mogą popychać. Panele fotowoltaiczne ze śląska, które dzisiaj kupuje dużo osób na śląsku są bardzo reklamowane. Fotowoltaika, którą tak Śląsk zaczął używać jest chyba wykorzystana u nich ze względu na jakieś wyrzuty sumienia, które powoduje produkcja węgla i ciągły smog. Nie oszukujmy się, ludziom da wmówić się wszystko. Również to, że są przyczyną jakiegoś globalnego ocieplenia, którego po prostu nie ma. Słuchajcie, ludzie przez 120 lat nie są w stanie wyprodukować tyle CO2 co jeden wulkan. A wulkan wybucha na świecie od czasu do czasu. Więc wybuch dwóch wulkanów to około 240lat! Więc czemu to my mamy być za coś odpowiedzialni, tym bardziej sami europejczycy, a Amerykanie i Chińczycy są bez winy? Nie dajmy się oszukać. Po co robić to, co nam ktoś każe ze względu na to, że ma jakieś profity. W końcu jak działa świat? Tak, że ktoś coś robi a ktoś na tym zarabia i uwierzcie mi, że nie mało zarabia.

Te sumy są liczone w miliardach dolarów, bo to w końcu dolar jest podstawową walutą. Nie dawajmy się sterować jak barany na rzeź!

Kategorie: Budownictwo