W dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z rożnymi przestępstwami i oszustwami. Zwykle, dopuszczający się ich ludzie, mają na celu się szybko wzbogacić cudzym kosztem, przy jak najmniejszym wkładzie pracy.

Agencja pracy tymczasowej musi płacić podatki

agencja pracy tymczasowejStosują więc oni najróżniejsze metody aby dopaść łatwowiernych, bądź niewyedukowanych ludzi, którzy powierzą im swoje pieniądze.Właśnie dlatego, na każdym kroku, trzeba uważać z kim się wchodzi w spółki, bądź podpisuje umowy. Istnieje bowiem tysiące przedsiębiorstw, które utrzymują się z oszukiwania swoich klientów i naciągania ich na nieopłacalne dla siebie usługi. Trzeba więc zachować dozę ostrożności przy wszystkich, tego typu kontaktach i nie bać się zareagować w razie potrzeby. Jeżeli mamy bowiem pewne podejrzenia, może się okazać, że dany kontrahent nie jest warty naszej uwagi. Może on mieć na koncie już wiele przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, z których jeszcze się nie wytłumaczył. W przypadku takich podejrzeń można wynająć prywatnego detektywa, który szybko rozwiąże nasze wątpliwości. Nie raz już się bowiem okazało, że jakaś agencja pracy tymczasowej, naraziła swoich klientów na ogromne straty. Jednym z ostatnich przekrętów jest outsourcing pracowniczy. Oczywiście, sam w sobie nie jest to podejrzana sprawa, ale oszuści wykorzystują luki w prawie. Nie płacą oni bowiem podatków za swoich pracowników i przez to narażają klientów na wielkie straty. Outsourcing kadrowo-płacowy, polega bowiem na tym, że dany pracownik, prawnie przechodzi pod opiekę firmy wynajmującej.

Ona jest więc niby zobowiązana do płacenia tych składek. Trzeba więc dokładnie czytać umowy i zwracać uwagę czy znajduje się tam odpowiednia klauzula.