Dwa lata temu postanowiłem kupić starą fabrykę. Przymierzałem się do tego zakupu prawie rok, obserwując jak cena powoli maleje. W końcu kiedy było mnie już na nią stać okazało się, że nie jestem jedynym zainteresowanym.

Torby papierowe i moja produkcja

torby papieroweNa szczęście dwójka pozostałych przedsiębiorców wycofali się po delikatnym podniesieniu mojej oferty. W ten sposób od dwóch lat posiadam firmę produkującą torby reklamowe. Jest to niewielki z pozoru biznes ale przynosi mi ogromne korzyści. Fabryka była stara i wymagała dość poważnej modernizacji ale całe włożone w to pieniądze zwróciły mi się już po kilku miesiącach. W najgorszym stanie były maszyny produkcyjne i większość z nich musiałem zwyczajnie zezłomować zastępując je nowymi. Z początku planowałem kupić używane ale ostatecznie stwierdziłem, że nowe maszyny z gwarancją i serwisem będą mi dłużej służyć. Nasza oferta z początku była bardzo skromna. Produkowaliśmy jedynie torby papierowe bez żadnych nadruków. Z czasem jednak zaczęły pojawiać się zlecenie wykonania toreb reklamowych dla konkretnych firm i marek. Teraz jesteśmy największym tego typu przedsiębiorstwem w całej Łodzi i w ogóle w całym regionie. Mierzymy w to aby stać się największym przedsiębiorstwem w całym kraju. Stawiamy nie tylko na ilość ale i na jakość. Pilnujemy aby nasze wyroby były również konkurencyjne cenowo.

Naszą największą zaletą pozostaje jednak ogromna różnorodność. Jesteśmy otwarci na każde zlecenia, nawet małe i nietypowe. Myślę, że to jest główną przyczyną naszego sukcesu.

Źródło: torbydlafirm.pl – Poznań

Kategorie: Biznes