Moja babcia mieszka w małym domku w niewielkim miasteczku. Jest bardzo samodzielna, nie chce nawet żebyśmy chodzili jej po zakupy. Twierdzi, że sama da sobie doskonale radę.

Lampy kanlux pięknie wyglądają na podwórku

lampy kanluxOstatnio zauważyłam, że zmienia coś w oświetleniu. Opowiadała, że są to lampy kanlux, idealne na zewnątrz. Babcia posiada nawet oprawy led, które idealnie pasują do nowych lamp w domu. Lampy w domu to polux led, tak samo jak jej lampy ogrodowe. Mówi, że lampy ogrodowe polux są energooszczędne i cieszy się teraz swoimi światełkami. To niesamowite, że moja babcia ma tyle energii, mimo swojego wieku, że ciągle coś zmienia w ogrodzie i w domu. Wiele razy proponowaliśmy jej jakąś drobną pomoc, ale mówi, że sama sobie radzi bardzo dobrze. Twierdzi, że każdy z nas ma swoje zajęcia, i żeby nie tracił czasu na nią, bo jest zaradna. Tak to prawda, ale nam by to nie przeszkadzało, żeby coś czasem dla niej zrobić. Ma złote serce, i każdemu wszystko by oddała. Zawsze, gdy ktoś z nas ma urodziny robi u siebie przyjęcie. Lubi gdy coś się dzieje, gdy w domu jest dużo ludzi. Nie lubi być sama, więc kupiła sobie kota. Kot to zwykły dachowiec, ale jest niezwykle przebiegły i mądry. Podobno wie, kiedy się o nim rozmawia. Nie wychodzi poza swoje ogrodzenie, nie jest to kot wędrowny, To dobrze, bo babci byłoby szkoda gdyby zginął.

Założyła mu nawet kolorową obróżkę z imieniem i numerem telefonu, w razie gdyby gdzieś się zabłąkał. Traktuje go jak dziecko, ale to dobrze, bo jej wszystkie dzieci wyfrunęły z gniazda, i chociaż ma się kim opiekować.