Pracowałem w firmie zajmującej się układaniem kostki brukowej. Najgorzej było latem, kiedy trzeba było ręcznie układać te małe prostokąty, a po plecach ze względu na prażące słońce lał się pot. Całe szczęście bardzo szybko udało mi się odkryć, że istnieją ciekawe maszyny, które uskuteczniają tego rodzaju prace. Nie zwlekając, powiedziałem o nich chłopakom, a następnie razem wybraliśmy się do szefa z prośbą o zakupienie tego sprzętu.

Kostka brukowa a nowoczesna maszyna

maszyny do brukowej kostkiNowoczesność trafiła nawet do takiej branży jak wykładanie kostki brukowej, o czym dowidziałem się, kiedy to w przeglądarce internetowej wyskoczyła mi reklama. Widniał na niej napis – maszyny do brukowej kostki – dlatego od razu, nieco automatycznie, na nią wszedłem. Okazało się, że to urządzenie pozwala na usprawnienie prac, a tym samym zwiększa się jej efektywność, a tym samym jako pracownik nie będę musiał dzięki niej ciągle być zmęczony. Była zachwalana, że wysoka jakość, że niska cena, że wydajna. Cóż, niedługo później wszystko okazało się prawdą. Sklep oferował dodatkowo jej transport, co tym bardziej stanowiło niezły argument, aby się w nią zaopatrzyć. Ogólna awaryjność, w każdym razie jej prawdopodobieństwo, całe szczęście miało być nikłe, co z niską ceną i wysoką jakością okazało się praktycznie strzałem w dziesiątkę. Nie wyglądała na zbyt duża i na taką, którą byłoby trudno obsługiwać i całe szczęście, bo z technologią to ja jestem niestety prawie całkowicie na bakier. 

Kiedy tylko zapoznałem się z tą ofertą, od razu pobiegłem do szefa, aby pokazać mu moje znalezisko. Ku mojej uciesze udało się ją zakupić i obecnie podczas pracy jestem nieco mniej zmęczeni, cała ekipa jest też bardziej zadowolona, a na dodatek szef pieje z zachwytu, ponieważ zwiększyła się ogólna efektywność. Nie ma co, to nie był wydatek, a dobra inwestycja.