Urządzenia mobilne były niezastąpionym narzędziem w każdym samochodzie. Mogły one bowiem funkcjonować jako rejestrator, nawigacja satelitarna oraz sprzęt do komunikacji jednocześnie. Wielu kierowców nie mogło bez takowego obyć się na drodze, aczkolwiek korzystanie z telefonu w trakcie jazdy było niewygodne, a w wielu przypadkach również zabronione.

Wygodny uchwyt samochodowy z ładowarką

uchwyt samochodowy na telefonNiemal każdy kierowca zawodowy zaopatrywał się w którymś momencie w uchwyt samochodowy. Takie akcesorium pozwalało nie tylko na bezpieczne przewożenie telefonu, ale również łatwy dostęp do niego, jak również umożliwiało wykorzystanie wielu aplikacji nawigacyjnych i komunikacyjnych. Najczęściej kierowcy wyposażali się w uchwyt samochodowy na telefon posiadający wbudowaną ładowarkę. Nie wszystkie samochody posiadały bowiem gniazda na ładowarki, lub też dostęp do nich był utrudniony lub niewygodny. Po zastosowaniu uchwytu z wbudowaną ładowarką kierowcy nie musieli przejmować się stanem baterii urządzenia, i mogli używać jego funkcji bez ograniczeń. Pasowały one do niemal wszystkich telefonów o standardowych wymiarach. Najczęściej takie uchwyty musiały być na stałe przytwierdzone do pulpitu, choć dla tych kierowców którzy nie chcieli ingerować w strukturę samochodu i ryzykować zniszczenia tapicerki dostępne były uchwyty magnetyczne.

Były one mocowane do dowolnej powierzchni w samochodzie za pomocą bardzo silnego magnesu umieszczonego w podstawie, i mogły być zamontowane w najbardziej komfortowy dla kierowcy sposób. Nie były ograniczone wyłącznie do pulpitu, gdyż właściciele samochodów wielokrotnie mocowali uchwyty pod sufitem czy też obok kierownicy, zwłaszcza jeśli urządzenie miało służyć jako sprzęt do nawigacji, do którego kierowca musiał mieć stały i łatwy dostęp.

Kategorie: Informatyka