Nowoczesne elektrownie fotowoltaiczne to doskonały zamiennik elektrowni węglowych. Dobrze zaprojektowane i wykonane elektrownie mogą z powodzeniem zasilać całe miasta, i generować energię elektryczną w ilościach przekraczających możliwości spalinowych elektrowni węglowych. Niedaleko naszego miasta miała powstać właśnie taka elektrownia.

Fachowe projekty elektrowni słonecznych

projektowanie farm fotowoltaicznychWykonanie projektu takiej elektrowni było jednak zadaniem, które wymagało interwencji specjalistów. Instalacja musiała być bowiem zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi wymogami energetycznymi, ale również w sposób optymalny i przemyślany, tak by wszystkie elementy składowe działały ze sobą w jak największej kompatybilności. Koniec końców, przed rozpoczęciem budowy należało również wykonać pomiary gruntu, które również musiały być zawarte w projekcie. Wszystkich tych czynności nie mogliśmy wykonać samodzielnie, dlatego też zleciliśmy stworzenie projektu zewnętrznej firmie. Projektowanie farm fotowoltaicznych wymagało ekspertyzy wielu fachowców, nie tylko elektryków ale również i techników znających się na działaniu systemów elektronicznych czy geodetów. Firma projektująca naszą elektrownię miała wszystkich tych specjalistów w załodze, dzięki czemu nie potrzebna była pomoc zewnętrznego personelu, a przez to cały projekt był wykonywany bardzo sprawnie i szybko.

Był on wykonany wedle naszych specyfikacji, aczkolwiek dostosowany do terenu na którym miała stanąć elektrownia, oraz przystosowany do konkretnego poziomu wydajności. Projekt był tak szczegółowy iż mógł być od razu zgłoszony do otrzymania pozwolenia na budowę, i nie wymagał żadnych certyfikatów, energetycznych czy innych, z racji iż był on tworzony przez osoby mające uprawnienia energetyczne.

Kategorie: Technologia