W ciągu ostatnich kilku lat w całym kraju sprzedano ponad milion nowych mieszkań. Na tak świetne wyniki sprzedażowe w branży nieruchomości wpływ miały głównie niskie stopy procentowe a co za tym idzie niskie raty kredytów hipotecznych. Niskie raty, które dla większości młodych ludzi oznaczały zdolność kredytową i możliwość kupna nowego mieszkania na kredyt.

Budowa nowych mieszkań jest na rekordowym poziomie

sprzedaż nowoczesne mieszkania koszalinBardzo wysoki popyt na mieszkania z rynku pierwotnego musi przekładać się na równie wysoką podaż. I dlatego właśnie duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania musi być realizowane na bieżąco. Tym zajmują się oczywiście deweloperzy, którzy budują budynki wielorodzinne w rekordowych wręcz ilościach. Świetnym przykładem jest tutaj miasto Koszalin, gdzie nowo powstałe osiedla widać niemalże na każdym kroku. Z każdym miesiącem kwitnie tam również sprzedaż nowoczesne mieszkania Koszalin wyprzedają się błyskawicznie. W przypadku większości inwestycji deweloperskich jest tak, że mieszkania są wyprzedane zanim deweloper ukończy daną inwestycję. Świetnie sprzedają się wszystkie rodzaje mieszkań – od najmniejszych kawalerek po duże ponad stu metrowe apartamenty. Oczywiście dzisiaj wszystkie mieszkania buduje się w stylu nowoczesnym. Każdy kupujący korzysta z pomocy architektów wnętrz, którzy doradzają odpowiednie rozwiązania w zakresie aranżacji zakupionej nieruchomości. Potem wystarczy jedynie wykończyć mieszkanie według projektu.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że deweloperzy od kilku lat notują rekordowe wyniki sprzedażowe. Za sprzedażą idą kolejne inwestycje, które są przecież finansowane z osiąganych ze sprzedaży mieszkań przychodów. W ten sposób napędza się cały rynek nieruchomości. Polacy kupują mieszkania nowoczesne, ale dzisiaj buduje się przecież tylko takie.