Osoby, które szukają alternatywy do klasycznej nauki języków obcych do wyboru mają kilka ciekawych opcji. Nowoczesne kursy językowe chociaż dają bardzo dobre efekty, to nie każdy będzie chciał uczęszczać na lekcje odbywające się w murach szkoły. Jeżeli przykładowo chcemy, żeby nasze dziecko nauczyło się języka w trakcie wakacji i jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, to obóz językowy wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Obóz językowy świetnym sposobem nauki języka

Nauka francuskiegoJak wiadomo angielski, niemiecki, francuski, a nawet włoski nauczany jest w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Niemniej jednak taka nauka angielskiego w szkolnej ławce ma swoje prawa. Nauczyciel musi zrealizować cały program, musi mieć na uwadze kilkunastoosobową grupę uczniów i zobligowany jest do wystawiania ocen. Nauka w szkole czasami kojarzona jest z pewnego rodzaju przymusem, a z kolei wakacje, to czas na relaks i zabawę. Dlatego też, jeśli chcemy, żeby nasza pociecha nie odczuwała za bardzo nacisku na naukę, to możemy ją wysłać na obóz językowy. Może on trwać zaledwie dwa tygodnie, ale może być także przedłużony nawet na dwa miesiące. Nauka francuskiego na obozie językowym niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim młodzież już od samego początku ma styczność z prawdziwym językiem. Wie jak dogadać się w trakcie odprawy biletowej, wie jak zrobić codzienne zakupy i potrafi zapytać kogoś o drogę. Nic nie będzie tak dobrym nauczycielem jak sytuacje z życia codziennego. Poza tym na takim wyjeździe można poznać obyczaje i tradycje związane z danym krajem, można zwiedzić przepiękne rejony i poznać ciekawych ludzi. Z doświadczenia szkół językowych organizujących takie wyprawy wynika, że nauka języków obcych poza miejscem zamieszkania przynosi bardzo dobre efekty. Dziecko ma wolny umysł, nie musi się koncentrować na innych zajęciach i nie boryka się z wieloma problemami.

Może się skupić na poznawaniu nowych słówek i zasad gramatycznych, a co za tym idzie taka wiedza jest szybciej zapamiętywana. Powrót z takiego obozu może zaowocować złapaniem bakcyla i kontynuacją nauki w klasyczny sposób.

Kategorie: Edukacja