Wirtualna rzeczywistość była często poruszana w filmach czy książkach. Często zresztą zdarza się, że gadżety, które były wymysłem autorów książek czy scenarzystów prędzej czy później trafiały do naszych rąk z dokładnie takim zastosowaniem jakie miało w filmie, z tymże w filmie do ich zastosowania używano efektów specjalnych, a teraz działają one w sposób rzeczywisty.

Gry na oculus rift to krok milowy w dziedzinie wirtualnej rozrywki

oculus riftWirtualna rzeczywistość gry, była już marzeniem technologów w latach 60′ bo to właśnie wtedy rozpoczynano pierwsze prace na tą technologią i to wtedy właśnie pojawiały się pierwsze prymitywne prototypy tego typu urządzeń. Aplikacje interaktywne jeszcze wtedy nie istniały, a grafika komputerowa dopiero się rodziła, więc ciężko było oczekiwać profesjonalnych sprzętów do wirtualnej rzeczywistości, a co więcej wprowadzenia ich na rynek w tamtym okresie. Na pierwsze ogólnodostępne urządzenia musieliśmy poczekać aż do lat 90′ ubiegłego wieku. Za pomocą specjalnego hełmu mogliśmy się wtedy przenieść w całości do świata gry. Po latach trzeba jednak stwierdzić, że plany twórców znacznie wychodziły ponad dostępne wtedy możliwości technologiczne, aczkolwiek pozwoliły przetrzeć pierwsze poważne szlaki owej technologii. Ówczesne urządzenia były po zdecydowanie zbyt drogie, bo kosztowały często ponad kilka tysięcy złotych. Komfort ich użytkowania także nie był na zbyt wysokim poziomie. Urządzenia do wirtualnej rzeczywistości z lat 90′ były bardzo duże i ciężkie nie to co dzisiejszy oculus rift gry. Technologicznie także były bardzo słabe, bo wyświetlany obraz nie nadążał za ruchami głowy wykonywanymi przez gracza.

Przez takie opóźnienia organizm reagował bardzo negatywnie i kilka minut spędzonych na grze kończył się zawrotami i bólami głowy. Rewolucją ma być oculus rift gry, czyli najnowsze urządzenie tego typu, które niebawem ma zadebiutować na rynku.

Więcej informacji na: https://lune.xyz

Kategorie: Rozrywka