Każdy gabinet stomatologiczny powinien być odpowiednio wyposażony. Osoba, która nim zarządza musi zadbać o każdy szczegół. Oczywiście specjalista doskonale wie jakich narzędzi musi użyć. Jednak trzeba wziąć pod uwagę również to, że rynek cały czas się rozwija i powstają nowe produkty, które mogą znacznie ułatwić prace.

Z czego powinni korzystać stomatolodzy?

sprzęt dla stomatologówGabinet zabiegowy u dentysty, czy stomatologa zazwyczaj kojarzy się z dużym fotelem, na którym można wygodnie usiąść. Znajdują się w nim również profesjonalne narzędzia, które wykorzystywane są do naprawy konkretnych ubytków, czy uszkodzeń w naszych zębach i dziąsłach. Obecnie na rynku bardzo popularne są między innymi elektrokoagulatory, a także skalery ultradźwiękowe, myjki, czy mikrosilniki protetyczne i pinarki laserowe. Pierwsze narzędzie to po prostu noże chirurgiczne, które są w stanie pracować w trzech różnych trybach, czyli cięcie, koagulacja, a także cięcie z koagulacją. Z koeli skalery pomagają przede wszystkim przy leczeniu różnych schorzeń jamy ustnej. Sprawdzą się także przy zmianach w błonie śluzowej, czy usuwaniu przebarwień i osadu nazębnego. Sprzęt dla stomatologów to także myjki ultradźwiękowe, które pomogą w zadbaniu o wszystkie narzędzia i delikatne elementy. Bez problemu można czyścić nimi protezy, czy klamery. Jeśli korzystamy z wiertła do protez niezbędnym elementem będzie wspomniany już mikrosilnik protetyczny. Ostatni sprzęt, czyli pinarka przeznaczona jest do nawiercania w specjalnych modelach gipsowych otworów pod tzw. piny.

Odpowiednie wyposażenie swojego gabinetu jest bardzo ważne. Pozwoli to na dokładne wykonywanie zabiegów. Warto korzystać z nowoczesnych urządzeń, by zapewnić pacjentom pełen komfort. Co więcej, jest to również duże ułatwienie dla specjalisty, który dodatkowo czuje się o wiele pewniej.