Dla każdego kto posiada własny do i musi zadbać o jego ogrzewanie, sezon grzewczy nie jest najlepszym czasem w roku. Chodzi o to, że wówczas musimy wydawać naprawdę sporo pieniędzy na materiały opałowe. Z racji tego, że w ciągu ostatnich kilku lat ceny węgla znacznie poszybowały w górę to wiele osób skłania się do zakupu innego materiału opałowego.

Najlepszy pellet do ogrzewania

pellet drzewnyJeszcze nie tak dawno temu nie mieliśmy zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o zakup materiałów opałowych. W zasadzie mogliśmy jedynie wybierać pomiędzy różnymi gatunkami drewna opałowego. Dodatkowo sporo osób decydowało się na ogrzewanie węglem ale niestety nie był on zawsze dostępny i często jego ceny były zbyt wysokie by każdy mógł sobie pozwolić na zaopatrzenie swojego domu w ten materiał. Na chwilę obecną bardzo dużą popularnością cieszy się materiał opałowy jakim jest pellet drzewny. Materiał ten jak sama nazwa wskazuje powstaje na bazie drewna. Dokładniej rzecz ujmując chodzi tutaj nie o lite drewno a najróżniejsze odpadki powstające przy produkcji mebli, paneli podłogowych czy innych towarów wykonanych z drewna. Pellet drzewny powstaje z bardzo drobno zmielonych zrębków drewna, które następnie są prasowane przy użyciu specjalistycznej prasy. Obecnie istnieją dwa główne rodzaje pelletów drzewnych. Pierwszym z nich jest pellet powstający z suchych wiórów, które są po prostu prasowane. Drugim gatunkiem jest pellet gdzie wspomniane wióry łączy się ze sobą specjalnymi lepiszczami.

Na dzień dzisiejszy na ogrzewanie pelletem drzewnym zdecydowały się już tysiące osób. Materiał ten jest bardzo łatwo dostępny w wielu miejscach w całej Polsce. Możemy bardzo łatwo zakupić go w składach materiałów opałowych. Jednak od jakiegoś czasu sprzedaje się również pellet workowany, który dostępny jest w marketach ogrodowych.

Kategorie: Usługi