Każdy z nas czasami chce spróbować czegoś nowego i szuka niezapomnianych wrażeń. Dlatego przestają nas satysfakcjonować zwykłe atrakcje związane ze zwiedzaniem. O wiele więcej emocji dostarczają te innowacyjne formy rozrywki. Jeżeli chodzi o wyjazd na Mazury to mamy tutaj spory wybór. Warto wiedzieć, że ten region to nie tylko jachty, kajaki czy plaża. Na Mazurach można robić o wiele więcej.

Pomysł na długi lot po Mazurach

loty balonem mazuryPrzykładem jest tutaj oczywiście wspaniały lot balonem, który jest idealny dla grupy przyjaciół jak i rodzin z dziećmi. Jeżeli chodzi o samą organizację to nie ma tutaj nic trudnego. Praktycznie wszystko można załatwić już przez internet. Sam termin może być ruchomy, ponieważ zazwyczaj zbierana jest grupa piętnastu osób. Całość oczywiście odbywa się w ustalonej miejscowości. Na punkt startu uczestników dowozi organizator lotu balonem. Dlatego nie musimy martwić się o nasz transport. Oczywiście przed wyruszeniem czeka nas instruktarz. Jest to ważna część, której nie możemy pominąć. Takie loty balonem mazury mogą mieć różną długość. Jednak standardem jest dystans dwudziestu kilometrów. Po wszystkim zazwyczaj odbywa się składanie balonu i uczestnicy mogą wypić kieliszek szampana. Jest to taka tradycja, która wiąże się ze szczęśliwym lądowaniem. Warto zadbać o to aby nasz lot odbył się właśnie na Mazurach.

Dzięki temu będą czekały na nas niezastąpione widoki, które zachwycą każdego. Szczególnie warto zobaczyć piękno jezior w pełnym wydaniu. Jeżeli chodzi o cenę takiego lotu to waha się ona od pięciuset złotych od osoby. Dlatego widzimy, że jest to znacznie mniejszy koszt od wynajmu jachtu czy też skoku ze spadochronem. Jednak zdecydowanie warto się nad nim zastanowić, ponieważ emocje są ogromne i warte przeżycia.