Zima to czas w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość naszych ubrań oraz nasz komfort (przede wszystkim termiczny). Wybierając ubrania ciepłe i otulające ciało nie musimy rezygnować z ich pięknego wyglądu. W niemalże każdej modowej marce znajdziemy zimowe, ciepłe i przyjemne dla skóry ubrania, które dodatkowo pięknie prezentują się na co dzień. 

Ciepłe wełniane płaszcze

Płaszcz wełniany damskiChłodne, zimowe dni wymagają odpowiedniej garderoby, która zapewni nam ciepło i komfort. Kluczowe będzie wybranie odpowiedniego okrycia wierzchniego. Może to być ciepła kurtka lub stylowy płaszcz. To właśnie płaszcze wyróżniają się swoją elegancją i szykiem. Ważne, aby dobrać jego krój do naszego typu sylwetki, a jego kolor do typu naszej urody. Ważne, aby w wybranym płaszczu czuć się komfortowo i dobrze. Kluczowy będzie wybór płaszcza wykonanego z odpowiedniego materiału, który zapewni nam ciepło i wygodę. Sprawdzi się tutaj przede wszystkim wełna. Tkanina ta doskonale trzyma ciepło, nie mechaci się i doskonale otula skórę. Wełniane płaszcze mogą mieć różne formy. Do tych najpopularniejszych zaliczyć możemy te wiązanie w talii (o formie szlafroka), dwurzędowe, w stylu militarnym czy pudełkowym. Każdy z nich będzie doskonale prezentował się na innym typie sylwetki, jednak te o prostych, klasycznych i uniwersalnych formach będą pasowały każdej z nas. Modny płaszcz wełniany damski to coś, co powinno znaleźć się w każdej szafie. 

Otulające ciało, miękkie, ciepłe i stylowe zimowe płaszcze to coś, co pięknie wygląda na każdej kobiecej sylwetce. Przy ich wyborze zwróćmy uwagę na rodzaj tkaniny z jakiej został wykonany. Zimą sprawdzą się przede wszystkim te wykonane z wełny. Będą one zachowywały swój kształt, a także będą utrzymywały ciepło naszego ciała.