Niedaleko mojego domu znajdował się zabytkowy pałacyk. Nikt się nim przez długie lata nie interesował. Stał tam sobie i niszczał, jego ogród zamienił się w prawdziwą dżunglę, i nawet nastolatki nie lubiły się tam zapuszczać, żeby odpocząć od rodziców i pobyć we własnym towarzystwie.

Pałac na sprzedaż to droga inwestycja

pałacNie wiem w sumie dlaczego tak się stało, takie pałac na sprzedaż są bardzo piękne i ekskluzywne, ale jak widać gmina pewnie nie miała wystarczających funduszy, żeby odremontować taki zabytek. Na pewno to sporo kosztuje. Jednak ostatnio zauważyłam, że coraz więcej osób kupuje i odnawia dworki na sprzedaż. Marzyłam o tym, żeby i nasz dworek ktoś kupił i się nim zajął. Tak się również stało. Na początku przyjeżdżali tylko jacyś ludzie oglądać teren, ale z czasem zaczęli przyjeżdżać z buldożerami, pilarkami i zaczęli robić porządek dookoła terenu. Trzeba było wyciąć naprawę sporo trawy, krzaków i innych roślin, żeby w ogóle móc dostać się do tego pałacyku. Nasz lokalny zamek na sprzedaż zaczynał nabierać kształtów. Już samo ogarnięcie terenu wokół niego dużo dało. Potem inwestorzy zabrali się za remont samego zamku. Nie wiedziałam co zamierzają z nim zrobić. Czy będzie to muzeum, czy czyjś dom, albo dom weselny? Jak się okazało miał to być ekskluzywny hotel. Na początku nie była dobrze nastawiona do tego pomysłu, ale później zobaczyłam, że zamki na sprzedaż bardzo często przerabiane są na luksusowe hotele. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Bardzo mi się ten nasz zamek podobał. Zorganizowali nawet przyjęcie i zaprosili lokalnych mieszkańców na kolację.

Pewnie będą mieli tam takie ceny, że nigdy w życiu już tam nie pójdę, chyba, ze ktoś ze znajomych będzie tam organizował przyjecie weselne, ale i tak dobrze, ze ktoś zajął się tym pałacem.