Paralizatory są narzędziem do samoobrony, przeznaczonym dla osób pracujących lub przebywających w miejscu w którym istnieje podwyższone zagrożenie ze strony osób trzecich. Są one zdecydowanie skuteczne, choć ich użycie wymaga dużej ostrożności, gdyż przy nieumiejętnej aplikacji, mogą one stanowić zagrożenie dla zdrowia osoby obezwładnianej.

Skuteczny paralizator do samoobrony

obronny paralizatorCywilne paralizatory dostępne dla osób cywilnych bez konieczności posiadania pozwolenia bez wyjątku posiadają napięcie które skutecznie obezwładnia napastnika w normalnej sytuacji obrony, aczkolwiek nie zagraża życiu i zdrowiu osoby obezwładnianej. Owe wymaganie zapobiega bowiem możliwości wyrządzenia trwałej szkody osobie obezwładnianej, i pozwala na użycie paralizatora poza zadaniami wykonywanymi przez służby mundurowe. Cywilny obronny paralizator jest narzędziem wygodnym, kompaktowym i łatwym do użycia, choć nie posiada możliwości zmiany napięcia. Najbardziej rozpowszechnione modele paralizatorów, przeznaczonych do cywilnej samoobrony pozwalają na czterokrotną aplikację przed koniecznością ponownego naładowania baterii, i nie posiadają wielu udogodnień, które posiadają paralizatory profesjonalne, przeznaczone dla służb mundurowych. Jednym ze stałych elementów paralizatorów cywilnych, które rzadko pojawiają się w profesjonalnych wariantach jest osłona elektrod.

Taka osłona zmniejsza łuk elektryczny, tworzony pomiędzy dwoma elektrodami paralizatora, aczkolwiek chroni użytkownika przed możliwością przypadkowego porażenia czy też przeniesienia prądu na urządzenie po zamoczeniu. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, zwłaszcza dla osób nie używających na co dzień urządzenia obronnego i nie mających doświadczenia i znajomości technik obronnych z jego użyciem.

Kategorie: Zakupy