Na polskich przedsiębiorcach ciąży odpowiedzialność za wiele ważnych kwestii. Zdecydowanie mniej tych obowiązków spoczywa na firmach, które nie zatrudniają pracowników. Jeśli jednak przedsiębiorca jest pracodawcą, to oprócz kadr, musi przeprowadzać szkolenia bhp wszystkim pracownikom.

Formy szkoleń BHP dostępne w Poznaniu

szkolenia bhp poznańW tej sytuacji, pracodawca ma kilka możliwości. Może sam przejść szkolenie dla pracodawców i osób kierujących ludzi, i potem mieć kwalifikacje by szkolić swoich pracowników, może też przejść normalne szkolenie i na takie też wysłać swoich pracowników. Szkolenia mogą być przeprowadzane grupowo lub indywidualnie. W zależności od zajmowanego stanowiska. Zawsze jednak szkolenie wstępne jest obowiązkowe. Szkolenia BHP okresowe, zależne są od zakresu obowiązków pracownika danego stanowiska. Jeśli wolimy bardziej wygodne i nowoczesne rozwiązania z zakresu szkolenia bhp poznań, możemy zapisać się na takie kursy w formie online. To od pracodawcy zależy czy chce by szkolenia odbywały się twarzą w twarz w siedzibie firmy, czy przed komputerem. Wybór nie jest narzucony odgórnie, a szkolenia w tych formach są ukończone z takim samym skutkiem. Szkolenia okresowe, również można przejść bez wychodzenia z domu czy biura. Ich cena jest zazwyczaj niższa niż tych tradycyjnych, ale jest wielu pracodawców, którzy cenią sobie taką personalną formę spotkań. Tak czy siak, każdy pracownik, oraz pracodawca, muszą szkolenie z zakresu bhp mieć ukończone. Jest to ważne dla PIP i w razie kontroli odpowiednie zaświadczenie musimy posiadać.

Kwestie szkoleń i przepisów, tych z zakresu już wspomnianego, czy też np. przepisy PPOŻ regulowane są przez prawo pracy, więc trzeba je respektować. Poza tym każdemu człowiekowi zależy na własnym bezpieczeństwie – to jest własnie odpowiedzialność.

Kategorie: Edukacja