Pewna koleżanka powiedziała mi, że udała się do chirurga, żeby poprawić sobie nos. Myślałam, że żartuje, ale rzeczywiście, jak się przyjrzałam, to stwierdziłam, że zyskał on nowy kształt.

Medycyna estetyczna może znacznie zwiększyć pewność siebie

medycynaJej twarz nieco się odmieniła. Stwierdziłam jednak, że powodem zmiany nie tyle był kształt nosa, tylko to, że ona więcej się uśmiechała. Takiego efektu nie sprawiłby żaden botoks. Ona po prostu promieniała. Medycyna estetyczna w jej przypadku sprawiła, że uwierzyła bardziej w siebie. Po prostu zaakceptowała się teraz w takim kształcie. Być może dla niektórych chirurg to więc konieczność. Ja raczej nie popieram tego typu działań, ingerujących w ciało, bo to przecież poniekąd zmiana naszej natury. Bydgoszcz czy nawet Chełmno oferują jednak całą masę takich zabiegów i można sobie zmienić praktycznie wszystko. To pozytywne, że dzięki temu ludzie są w stanie bardziej się rozpromienić. Jednak czy to konieczne? Może nieraz lepiej byłoby po prostu uwierzyć, że jest się pięknym stworzeniem. Niestety, niejedna kobieta, ale też i mężczyźni mają z tym problemy. Ciekawe skąd biorą się te nasze kompleksy. Medycyna estetyczna czasami potrafi je wyleczyć, a czasami nie. Człowiek robi usg Chełmno i operuje sobie wadliwy jego zdaniem element ciała, a później niekoniecznie jest zadowolony. Czasami potęguje tylko swoją niepewność. Kobiety powiększają piersi, a potem kolejne elementy. Można wpaść nawet w nałóg poprawiania, który wcale nie pomaga.

Pewność siebie to bowiem coś, co się osiąga stopniowo, traktując się dobrze. Jeśli my się o to nie zatroszczymy, to kto? Chirurg, psycholog? Najlepiej samemu do siebie dobrze mówić.