Na pewno każdy z nas widział na ścianie studia nagraniowego ciemnoszarą piankę. Warto wiedzieć, że ten  charakterystyczny materiał można wykorzystać również w zaciszu własnego mieszkania.  W jaki sposób i – co ważniejsze – w jakim celu? Dowiedzcie się z nami.

Domowe wykorzystanie pianki dźwiękochłonnej

pianka dźwiękochłonnaMogłoby wydawać się, że wykorzystanie tego materiału w sypialni nie jest najlepszym pomysłem – szarawy kolor, ściągająca kurz powierzchnia o dziwnej fakturze… Nic bardziej mylnego! Zapewne niektórzy z nas wciąż pamiętają pojemniki po jajkach przyklejone na ścianach w pokoju kolegi ze szkoły czy z pracy, które miały spełniać tę samą funkcję. To już przeszłość. Dzisiejsza pianka dźwiękochłonna jest w dużo szerszej palecie barwnej, możemy więc dopasować ją do koloru naszych ścian, rezygnując przy tym z nudy. Z dostępnością również nie ma większych problemów – w przypadku braku pianki w magazynach sklepu stacjonarnego wystarczy zamówić ją przez internet prosto do domu. Należy pamiętać, by wybrać sprawdzoną firmę z atestami, a tym samym uniknąć kruszenia się pianki i osadzania się jej drobinek na naszych meblach, gdyż w domu będzie nam to przeszkadzało dużo bardziej niż w studiu nagraniowym. Do montażu wystarczy zwykły klej zamówiony z tego samego sklepu. Własnoręcznie możemy stworzyć warunki idealne dla kina domowego lub świetny pokój dla audiofila, pod warunkiem posiadania również dobrego sprzętu grającego. Jeśli zamierzamy rozpocząć grę na jakimś instrumencie, dobrym miejscem na pierwsze próby będzie piwnica obklejona pianką dźwiękochłonną, która zredukuje pogłos i jego długość, umożliwiając lepsze słyszenie naszych instrumentów.

Jeżeli w planach mamy używanie naszego nowego pomieszczenia często i w coraz bardziej profesjonalnych celach, warto pomyśleć o profesjonalnym podejściu również od strony montażu pianki. Pozwólmy zamontować ją ekipie, która wcześniej zrobi odpowiednie pomiary i upewni się, że pianka dźwiękochłonna będzie nam jak najlepiej służyła.