Ukończenie studiów sprawiło, że musiałem zająć się szukaniem pracy. Pierwsze zlecenie nie było szczególnie trudne – w firmie była akurat tworzony program, który miał być używany przez ogromny hotel. Dla mnie było to prawdziwe wyzwanie, ale byłem pełen optymizmu.

Konsultacje przy programie dla hotelu

program dla hoteliOczywiście wiedziałem, że nie będzie to proste. Pomimo tego, że wszyscy inni wiedzieli dobrze co powinni robić, dla mnie była to zupełna nowość. Na szczęście jako student pracowałem trochę na recepcji, co dawało mi całkiem jasny obraz tego, czego oczekują pracownicy tych właśnie obiektów. Nie spodziewałem się, że jako osoba, która dopiero co zaczęła pracę będzie niejako autorytetem. Co chwilę ktoś podchodził do mnie i pytał, czy pracownikom bardziej podobałaby się taka opcja programu, czy też w hotelu jest ważne coś zupełnie innego. Wiem, że zrobiłem bardzo dobre wrażenie na kierownikach – prawda jest taka, że doskonale wiedziałem jak powinien wyglądać program dla hoteli. Jako programista oczywiście też miałem sporo pracy, ale głównie sprowadzało się to do konsultacji odnośnie wyglądu i funkcji programu. Gdy w końcu skończyliśmy pracę i przedstawiliśmy projekt naszemu zleceniodawcy, jego reakcja była naprawdę niecodzienna. Zawsze ludzie zamawiający programy hotelowe mają sporo zarzutów i innych pomysłów, przez co trzeba co chwilę coś zmieniać. Tym razem program który napisaliśmy był idealny – nie była potrzebna nawet jedna zmiana. Już po przepracowaniu pierwszego miesiąca dostałem sporą premię – to było bardzo miłe ze strony szefostwa.

Do dzisiaj pracuję w tej samej firmie i jestem bardzo zadowolony. Ponieważ mam dość długi staż, zdarza mi się być kierownikiem danego projektu. Za każdym razem dostaję zlecenia, które są w małym chociaż stopniu związane z hotelami – to daje gwarancję, że projekt będzie zrobiony porządnie.

Kategorie: Biznes